Od kotlebovcov odchádza primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko

Jozef Šimko.
Zdroj: TASR

Ak odíde od Kotlebu ďalší zákonodarca, poslanecký klub zanikne.

Z parlamentného klubu Ľudovej strany Naše Slovensko odchádza ďalší poslanec. Je ním primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, ktorý to potvrdil pre aktuality.sk.

Podľa jeho slov sa takto rozhodol sám, netreba za tým hľadať nič a je to jeho rozhodnutie. Potom však pre portál priznal, že z klubu odchádza pre to, že má na mnohé veci iný názor ako kotlebovci.

„Napríklad, ja som zaočkovaný, oni sú zásadne proti tomu. Ja mám iný názor, je tam toho viac, ale nehľadajte v tom nejaké zázraky. Zoberte si Messiho, odišiel z Barcelony a všetko je v úplnom poriadku," dodal pre web s tým, že nateraz neuvažuje o prestupe do inej politickej strany. Ani do hnutia Republika Milana Uhríka.

Kotlebovci oficiálne nevedia dôvod, prečo Šimko odchádza, ale jeho rozhodnutie rešpektujú. „Je to jeho rozhodnutie, musíme to len rešpektovať," povedal pre TASR podpredseda klubu Martin Beluský.

Nevie o tom, že by odchod zvažovali aj ďalší členovia strany. Myslí si, že ak by tak niekto chcel urobiť, už by to spravil.

V klube teda ostáva osem poslancov, čo je najmenší počet pre fungovanie klubu ako takého v parlamente. Ak by odišiel ďalší zákonodarca, poslanecký klub zanikne.

Do parlamentných volieb kandidoval Šimko na 10. mieste a v klube bolo pôvodne 17 členov. Europoslanec Milan Uhrík, ale aj poslanci Milan Mazurek, Ondrej Ďurica, Miroslav Suja, Eduard Kočiš a Miroslav Urban po konflikte s Marianom Kotlebom odišli zo strany koncom januára.

Tri mesiace po voľbách klub ĽSNS opustili traja jeho členovia - Tomáš Taraba aj otec so synom - Štefan a Filip Kuffovci.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kotlebovci

Dôležité udalosti