Najčastejšie klamstvá mužov. Ktorú lož ste počuli naposledy?

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/GBALLGIGGSPHOTO

Ženy prezradili najčastejšie klamstvá, ktorými ich polovičky chceli obalamutiť.

Klamstvo údajne počujeme každý deň v priemere 10 až 200 krát. Už od nepamäti sa ľudia snažia klamstvom vyzerať lepšie, ukryť svoje tajomstvá, tváriť sa v poriadku či niečo zakryť. Na druhej strane sa taktiež už od nepamäti každý snaží zistiť, kto klame.

Nikto totiž nechce byť klamaný, no odhaliť klamára môže byť neuveriteľne náročné. Občas, hlavne vo vzťahu, však toho druhého už poznáte, viete, aký je, ako sa správa, čo robí a ako sa tvári keď nie je niečo v poriadku.

Vo vzťahoch je to zas pre „vyššie dobro“, aby nevznikla hádka, problémy, žiarlivosť či sklamanie. Predsa len vieme, že niekedy dávame zabrať a v snahe mať vedľa seba dokonalého muža ho nútime, aby sa na takého hral. Hovorí sa však, že lož má krátke nohy a pravda vždy vyjde najavo, a tak sa niekedy aj stane. Preto ženy prezradili najčastejšie klamstvá, ktorými ich polovičky chceli obalamutiť.

Prečítajte si aj: Suchý šampón: Prezradíme vám, ako používať a vybrať tento SOS produkt

Je tu zápcha

Mali ste ísť na stretnutie s kamarátmi, do divadla či na večeru a váš partner ešte nie je doma? Áno, aj to sa občas môže stať a najčastejšia výhovorka v tom prípade znie: „uviazol som v zápche“. Príde im to jednoduchšie ako vysvetľovanie skutočného dôvodu, pre ktorý meškajú. Myslia si, že sa tokto vyhnú nepríjemnému rozhovoru.

Som na ceste

Keď už sme pri tom meškaní, tak druhá najčastejšia výhovorka je, že sú na ceste. V skutočnosti však ešte len idú do sprchy, obliecť sa, oholiť alebo ešte len kráčajú k autu. Oni napokon vždy prídu, len na danej akcii, kde v podstate ani nechcú byť, budú o niečo kratšie, keďže budú meškať.

Nestojí to veľa

Aj muži majú svoje záľuby a obľúbené veci, tak ako majú ženy slabosť na topánky a kabelky, oni na tenisky, voňavky alebo vŕtačky. Akonáhle im niečo padne do oka, musia to mať, chcú si urobiť radosť. A tak pri otázke, koľko to stojí, zahovoria cenu. Povedia, že to nie je veľa a snažia sa vám vysvetliť všetky dôvody, prečo si to musia kúpiť.

Zdroj: shutterstoc.com/ Ollyy

Vybil sa mi mobil

Vybil sa mu mobil, nemal signál, nevšimol si, že ste volali alebo len zmeškal hovor. V dnešnej dobe, kedy sa bez mobilov väčšinou nepohneme ani na toaletu, je to vysoko nepravdepodobné, a tak musíte pochopiť jedno, nechcel s vami hovoriť. Potrebuje dýchať, priestor pre seba a keď ho získa, zavolá vám, napíše či jednoducho príde domov.

Nevypil som toho veľa

No jasné, idu len na jedno pivo alebo len na hodinu za chalanmi. Veď viete, oni by sa mu smiali, že nikam nechodí a je pod papučou. A nejakým zázrakom príde domov nadránom a namiesto jedného piva je z neho cítiť akurát tak jednu fľašu tvrdého alkoholu a predzvesť opice. Ak sa to opakuje pravidelne a často, porozprávajte sa o tom. Avšak v prípade, že ide o príležitostnú zábavu, doprajte mu ju. Aj on potrebuje kamarátov, zábavu a vypnúť myseľ z povinností v práci.

Nevyzeráš pevno

Jasné, veď nemajú na výber. Chudáci, vcíťte sa do nich. Ak by vám povedal, že nevyzeráte dobre, je napoly slobodný, nemá vás rád a vôbec nevie ohodnotiť vaše hodnoty. Ak povie, že vyzeráte skvelo, hovorí to len tak, aby sa vás zbavil, poriadne si vás nevšíma a nevie vám ani poradiť. Správna odpoveď jednoducho neexistuje a hlavne my samé vieme ako vyzeráme, sme k sebe viac kritické ako ktokoľvek iný, tak nečakajme na uznanie od druhých, ale naučme sa samé ohodnotiť.

Mohlo by vás zaujímať: Mladá mamička (24) má už päť detí, majú menej ako päť rokov. Medzi nimi sú dvoje dvojičky

Nejde mi o sex

No, úprimne, vždy ide o sex. Samozrejme, porozumenie, objatia, rozhovory a pozeranie na filmy pri sviečkach je krásne, ale to si vážite väčšinou až časom, keď je vzťah hlbší. Na začiatku je to chémia, vášeň a sex. Takže, keď muž povie, že mu nejde o sex, ide mu hlavne oň.

Som v pohode

Niekedy je dobré nepýtať sa, ale rovno konať. Zamyslite sa, koľkokrát ste povedali, že ste v poriadku a koľkokrát to naozaj bola pravda? Za touto frázou sa väčšinou skrýva veľa trápenia, smútku, úvah ale aj toho, čo nevedia definovať.

Niekedy to tak je, niečo cítime a ani nevieme, čo to je. Muži majú s vyjadrením a definovaním svojich citov ešte väčšie problémy, a tak je pre nich jednoduchšie povedať, že sú v poriadku. Nechajte im čas a priestor, oni sa vám zveria, ak to bude potrebné, radí portál novinky.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti