Obvinený takáčovec Zeman prehovoril ohľadom obvinenia policajného prezidenta Petra Kovaříka

Takáčovec Matej Zeman
Takáčovec Matej Zeman Zdroj: TV Markíza

Kovařík je obvinený z toho, že zmaril zadržanie Mateja Zemana.

Policajný prezident čelí obvineniu, že zneužil právomoc, stopol zásah komanda inšpekcií a zmaril zadržanie obvineného. Pre televíziu Markíza prehovoril práve muž, ktorého vraj vtedy mali na muške. Takáčovec Matej Zeman tvrdí, že ho vidieť nemohli, lebo v Bratislavskom kraji ani nebol. Vraj to vie aj dokázať.

Matej Zeman patril do zločineckej skupiny takáčovcov. Rok bol v kolúznej väzbe, potom sa rozhodol spolupracovať s NAKA. Svedčí proti takáčovcom aj vo veci údajného úplatku pre špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

V júli inšpekcia Mateja Zemana spolu s ďalšími obvinila z krivého svedectva. Chceli ho zadržať, no nepodarilo sa im to. Detaily o tom, ako ho vraj mali na muške, opísal prokurátor v uznesení o obvinení voči policajnému prezidentovi. Peter Kovařík totiž prerušil činnosť komanda zo Sobraniec, no nie celú akciu šéfky tímu Diany Santusovej.

Diana Santusová tvrdí, že na to nemal oprávnenie a zmaril im zadržanie Mateja Zemana.

V uznesení sa píše, že operatívci sa akoby obávali Zemana zadržať sami bez komanda, lebo podľa nich bol členom organizovanej skupiny a mohol mať zbrane. Zeman tvrdí, že ich nemá a policajti by si to mali vedieť preveriť.

Diana Santusová dostala súhlas na opätovné nasadenie komanda o trištvrte na desať a akcia trvala až do poobedia.

Matej Zeman je v Chorvátsku, požiadal o politický azyl. Policajný prezident vinu odmieta, podal sťažnosť a námietku zaujatosti voči celej krajskej prokuratúre v Bratislave. Minister Roman Mikulec si za Petrom Kovaříkom stojí.

Peter Kovařík ohlásil na utorok (31. augusta) tlačovú konferenciu. Podľa našich informácií nie je vylúčené, že sa vzdá svojej funkcie, aby upokojil situáciu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.