Takáčovec Matej Zeman prehovoril: V čase zásahu inšpekcie som tu nebol. Viem to dokázať

Svedok Matej Zeman
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Obvineného muža chcel zdržať špecializovaný tím Diany Santusovej 20. júla.

Policajný prezident Peter Kovařík čelí obvineniu, že zmaril akciu inšpekcie a tým, že stopol činnosť zásahového komanda, nemohli zadržať takáčovca Mateja Zemana.

Pre televíziu Markíza obvinený takáčovec teraz prehovoril. „Čakám na ten dôkaz, kde ma mali teda operatívci vidieť na tom Pajere. Nemohli ma vidieť. V Bratislavskom kraji som sa nenachádzal. Som pripravený dokázať, kde som bol, ako som bol, s kým som bol, čo som robil," uviedol Zeman v telefonickom rozhovore.

Povedal, že tvrdeniam o tom, že je nebezpečná osoba, nerozumie. „Je to veľmi zvláštne vyjadrenie, lebo by teda nemali robiť na polícii ani pani Santusová ani operatívci, nakoľko keď idú preverovať a zaisťovať nejakú osobu, tak si vedia preveriť, že po smrti Františka Böhma všetkým ľuďom, ktorí boli obvinení aj z neviem čoho, nejakej maličkosti, odobrali zbrojné preukazy a zbrane, čiže vedia, že nemám ani zbrojný preukaz ani zbraň," povedal takáčovec.

Vyjadril sa aj k tomu, kde bol deň pred zásahom. Jeho kamarát Csaba Dömötör, ktorého sa jediného podarilo inšpekcii zadržať, totiž potvrdil, že so Zemanom sa v pondelok (19.7.) stretol vo firme v Bratislave. „Ja som nikdy nepovedal, že v pondelok som nebol na Slovensku a nemám prečo ani klamať, to že sme sa stretli, je pravda, že sme sa streli," uviedol Matej Zeman.

Dodal, že ešte cez víkend sa ho Dömötör vypytoval, či má čakať nejakú zaisťovaciu akciu. Už vtedy sa totiž na sociálnych sieťach objavili informácie o razii, pri ktorej mali zadržať aj vyšetrovateľov NAKA, prokurátorov či svedkov.

Matej Zeman je obvinený z krivej výpovede. Prípad vyšetruje inšpekcia v rámci údajných manipulácií so svedeckými výpoveďami v kauzách, ktoré rieši NAKA.

Zeman je svedkom v prípade takáčovcov a údajného úplatku pre Dušana Kováčika. Ten ho mal prijať za to, aby sa z väzby dostal na slobodu boss takáčovcov Ľubomír Kudlička.

Podrobnosti o tom, ako vníma informácie od špeciálneho tímu o jeho pohybe, sa dozviete v priloženom rozhovore. S Matejom Zemanom sa zhovárala reportérka Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inšpekcia ministerstva vnútra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.