Na Zemplíne uzavreli dôležitý most, obyvatelia musia cestovať kilometre navyše

Uzatvorený most na Zemplíne
Uzatvorený most na Zemplíne Zdroj: TV Markíza

Pred začiatkom školského roka si robia starosti hlavne rodičia malých školákov.

Ľudia z juhu Zemplína musia urobiť desiatky kilometrov navyše. Uzavreli im dôležitý most a dočasné premostenie ani po viac ako dvoch mesiacoch nepostavili.

Most cez rieku Ondava pri obci Sirník uzavreli ešte v polovici júna. Ak sa chcú miestni dostať do neďalekých Vojan či Veľkých Kapušian, musia urobiť desiatky kilometrov navyše. Stojí ich to nemálo času i peňazí.

Problémy majú aj miestni farmári. Za riekou majú polia, ku ktorým sa tak ľahko nedostanú. Ak nepostavia premostenie začiatkom budúceho mesiaca, pôdu pre novú úrodu nepripravia.

Sťažnosti nespokojných obyvateľov sa hromadia na obecnom úrade. Pred začiatkom školského roka si robia starosti hlavne rodičia malých školákov.

Most je podľa statika vážne poškodený. Sedem z jedenástich nosníkov prasklo a nechať ho v prevádzke by bolo priveľmi riskantné.

Podľa pôvodného plánu mali časť mosta zbúrať už v auguste. V týchto dňoch mali stavať dočasné premostenie. Ani v utorok tam ešte nikto nepracoval.

Úrady nedali na stavbu povolenie. Kraj nemal potrebné podklady k búracím prácam. Práce sa tak posunuli o tri až štyri týždne.

Vynovený most nielenže bude neskôr, ale bude aj drahší. Môže vraj za to časový posun a rast cien stavebných materiálov. Dodávateľ už avízuje, že plánované štyri milióny eur na rekonštrukciu stačiť nebudú.


MICHALOVCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zemplín

Dôležité udalosti