Domáce

Po diaľnici, čo to dá? Nie vždy je to frajerina, niekedy ide o život

Zachránená rodička

Uháňajúce auto, ktoré sa bezhlavo rúti po diaľnici. Uhli by ste sa alebo uvažovali, či mu neudeliť lekciu. Muž, ktorý viezol krvácajúcu tehotnú ženu riešil viac vecí naraz.

Jeho sestra má vážnu diagnózu a musela ísť čo najskôr do nemocnice. Vedel, že musí zachrániť nie jeden, ale rovno dva životy naraz. „Začala som krvácať, odtiekla mi plodová voda. Odlúčila sa mi placenta. Ponáhľali sme sa. Hneď sme zbadali, že krv ide z nej cícerkom von," takto spomínajú na osudný deň súrodenci z Blatného pri Senci.


Karin má vrodenú chybu maternice. Keď začala krvácať, stihla zavolať svojej lekárke. Tá jej povedala, že má okamžite prísť. Volať sanitku vraj nebolo kedy. Jej brat myslel len na to, ako zachrániť sestru a jej nenarodené bábätko. Že išlo o veľa potvrdzuje aj primár gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Petržalke.

Na diaľnici niektorých nedokázali predbehnúť z jednej ani z druhej strany. Nikto z vodičov zrejme netušil, že ide o minúty. Toto je jeden z mnohých príbehov, ktorý sa skončil šťastne. No záchranári a policajti upozorňujú na veľké riziko.

„Je dôležité uvedomiť si možné následky takejto riskantnej jazdy, pretože vodič môže ohroziť nie len seba či prevážanú osobu, ale aj ostatných nevinných účastníkov cestnej premávky," povedala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Záchranári tiež odporúčajú radšej počkať pár minút na sanitku a kvalifikovaný personál. Navyše majú právo prednostnej jazdy. Karinin brat má na záver pre vodičov len jeden odkaz: „Nejde vždy len o nejakú frajerinu, ale môže ísť aj o život".

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.