Policajti zachránili vo Vrbovom matku so 4-ročnou dcérkou v náručí v poslednej sekunde. Stála na okraji budovy

Policajti vo Vrbovom zachraňovali ženu so 4-ročným dieťaťom.
Zdroj: KR PZ Trnava

Žena skončila v nemocnici.

Policajtov z Vrbového a Trnavy čakala na streche osemposchodovej budovy scéna ako z hororového filmu. Po okraji sa prechádzala žena s malým dieťaťom v náručí.

V nedeľu večer sa na políciu obrátila stará mama dievčatka. Malú škôlkarku, o ktorú sa stará, mala popoludní dať svojej 24-ročnej dcére. Podvečer, keď jej ju mala vrátiť, ale neprišla a mobil si vypla.

Podľa slov starej mamy mala viaceré problémy a policajtom povedala, že na sociálnej sieti zbadala kolobežku svojej vnučky pri budove bývalého odevného podniku v meste Vrbové.

Zdroj: KR PZ Trnava

„Policajná hliadka sa urýchlene presunula na miesto, kde za plotom našli pohodený detský batoh. Ppráp. Dušan a ppráp. Dominika začali prehľadávať budovu. Na 4. poschodí našli rozbitý mobil a na 8. poschodí ďalšie veci patriace mladej matke. Vtedy sa k hliadke pridali aj dvaja trnavskí kriminalisti,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava Zlatica Antalová.

Ťažko dostupným terénom sa policajti dostali k strešnému otvoru, cez ktorý zbadali mladú ženu. S dieťaťom na rukách sa prechádzala nebezpečne blízko okraju budovy. Vyliezli na strechu a snažili sa so ženou komunikovať. Popri tom ju policajti obkľúčili, a zabezpečili priestor tak, aby si nemohli obe ublížiť.

„Policajti ženu vyzvali, nech im dieťa podá. Vtedy sa dievčatko načiahlo za policajtkou, ktorá si ju zobrala do náručia a odniesla do bezpečia. Mladá žena začala byť na policajtov agresívna a vulgárne im nadávala. Tí boli nútení ju spacifikovať a nakoniec jej nasadiť aj putá,“ informovala polícia.

Po opustení budovy si obe prevzala do opatery privolaná RZP. Pri nebezpečnom incidente sa našťastie nikto nezranil a dievčatko si zdravé odviezla domov jej babka. Zdravotníci ženu, za asistencie trnavských policajtov, previezli do nemocnice.

VRBOVÉ/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti