Niekoľkokrát porazil rakovinu, no záhadne zmizol v Petržalke. Prosba zúfalej manželky

Miroslav Ondrej
Zdroj: archív rodiny M. Ondreja

V prípade, že by ste sa chceli zapojiť do pátracej akcie, môžete tak urobiť už vo štvrtok (2. septembra) o 16. hodine.

Uplynulé dni sú v Petržalke a okolí organizované pátracie akcie. Ich cieľom je nájsť Miroslava Ondreja, ktorý je nezvestný od uplynulej nedele (29. augusta), kedy sa vybral na prechádzku.

Miroslav má 70 rokov, je 167 centimetrov vysoký, chudý a má tmavé oči a šedivé vlasy a bradu s fúzami. Na prechádzku si obliekol bledomodrý sveter na zips, na ktorom mal čiernu tenkú šuštiakovú bundu s kapucňou. Na hlave mal modrú šiltovku. Oblečené mal tmavomodré rifle a obuté modré tenisky. Cez plece mal prehodenú pánsku malú modrú tašku, do ktorej si brával dve pollitrové fľašky s vodou. So sebou mal doklady aj kľúče.

Ako sme už spomínali vyššie, Miroslav odišiel z domu v nedeľu ráno krátko po 7. hodine. Išiel na prechádzku, aby sa rozpohyboval pred výletom do Tatier, ktorý mal naplánovaný. Domov mal prísť o 12. hodine. „Domov však už neprišiel a nebolo ani možné sa s ním telefonicky skontaktovať," tvrdí manželka nezvestného.

Ako uviedla, nezvestný sa zvykol prechádzať v okolí Draždiaku, Dunaja, v Sade Janka Kráľa, Marianky, Horského parku a v petržalských lesíkoch. Obľuboval tiché miesta, kde nie je veľa ľudí.

„Jeho poznávacím znamením je odstránená kosť na pravom líci a pre onkologické ochorenie mu bola operačne odstránená aj polovica jazyka. Z tohto dôvodu sa mu ťažko rozpráva, zle mu je rozumieť a jeho reč pripomínala skôr reč opitého človeka. Má za sebou ťažké životné skúšky, prekonal štyri onkologické ochorenia," priblížila manželka nezvestného.

Polícii sa nepodarilo vypátrať jeho poslednú polohu, keďže mal starší typ mobilného telefónu. Ten sa mu pravdepodobne vybil.

Rodina v spolupráci s políciou a združením HAKA aktívne po Miroslavovi pátra. „V prípade, že by sa niekto chcel dobrovoľne zapojiť do pátracej akcie, môžete tak urobiť už dnes (2. septembra) o 16. hodine. Zraz je oproti Technopolu pri vstupe na Malý Draždiak, na rohu Tematínskej a Starohradskej ulice v Petržalke. Okrem dobrovoľníkov budú prítomní aj kynológovia," uviedol nevlastný syn Tomáš Krejcar.

Akékoľvek informácie o nezvestnom mužovi hláste polícii na linke 158.

Pri pátraní po Miroslavovi našli mŕtvu ženu

V bratislavskej Petržalke v blízkosti Starohradskej cesty našli v stredu (1. 9.) dobrovoľníci pri pátraní po nezvestnom dôchodcovi mŕtvu 35-ročnú ženu. Polícia v tomto prípade už začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

„Bližšie informácie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť,“ uviedol pre TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru Michal Szeiff.

BRATISLAVA/tvnovina.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nezvestný muž

Dôležité udalosti