Policajný exprezident Gašpar a ďalší štyria obvinení z kauzy Očistec zostávajú naďalej vo väzbe

Vo štvrtok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar a ďalší štyria obvinení z kauzy Očistec zostávajú aj naďalej vo väzbe. Vo štvrtok o tom rozhodol Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica. TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Bednáriková.

Sudca pre prípravné konanie rozhodoval, či sa bude väzobná vec posudzovať podľa pôvodného znenia Trestného poriadku. „Viem potvrdiť ponechanie obvinených vo väzbe podľa staršieho znenia zákona a tiež, že v rozhodovaní o žiadosti obvineného Róberta Krajmera o prepustenie z väzby súd zamietol jeho žiadosť,“ spresnila hovorkyňa.

Sudca mu zároveň nenahradil väzbu písomným sľubom a ani dohľadom probačného a mediačného úradníka. „Rozhodnutie nie je právoplatné, Róbert Krajmer voči nej podal sťažnosť,“ doplnila Bednáriková.

Tibor Gašpar a ďalší policajní exfunkcionári boli zadržaní v rámci vlaňajšej policajnej akcie Očistec. V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Vo väzbe sú preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Robert krajmer

Dôležité udalosti