Medici v Martine sú na tretiu vlnu pripravení. Takmer všetci sa dali zaočkovať

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Budúci lekári už nechcú prísť o prax.

Aby ako budúci lekári dokázali zachraňovať životy pacientov, je pre nich nevyhnutná prax. Minulý rok študenti najmä posledných ročníkov lekárskej fakulty prišli pre pandémiu o časť praxe. Niektorí ju museli doháňať ešte počas leta. Na tretiu vlnu sú už pripravení.

Počas lockdownu odišli študenti domov a učili sa len online. Prax sa im na pár mesiacov úplne zastavila. Nakoniec štát povolil študentom vyšších ročníkov mať klinickú prax. Išlo najmä o študentov ošetrovateľstva, pôrodnej asistencie, študentov všeobecného lekárstva a aj zubného lekárstva.

Niektorí študenti pomáhali počas plošného testovania aj na oddeleniach.

Budúci lekári dôverujú vakcíne proti koronavírusu. Až 90 percent študentov Jesseniovej lekárskej fakulty je zaočkovaných. Podľa vedenia fakulty sú študenti medicíny na tretiu vlnu pripravení.

„Podľa toho, aké sú vývojové prognózy, tak tá situácia sa bude momentálne zhoršovať, ale vieme aj to, že študenti našej fakulty sa už nemôžu vzdelávať iba dištančne. My sa budeme snažiť udržať praktickú výučbu a myslím si, že i keď za určitých modifikovaných okolností, delenia skupín, úpravy rozvrhov a podobne, ale za každých okolností sa toto budeme snažiť udržať,“ hovorí Andrea Čalkovská z Jesseniovej lekárskej fakulty.

Desať percent kapacity internátov vyčlenila univerzita pre karanténne účely. Postupne ako sa bude situácia vyvíjať, sa bude prispôsobovať aj ubytovanie študentov.

V Martine nakrúcala Zuzana Gadušová:

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

MARTIN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti