Vyšetrovanie v prípade nehody štátneho tajomníka Dolinaya (†38) ukončili

Sisa a Michal

V dvoch autách, ktoré sa čelne zrazili, sa viezlo päť ľudí.

V prípade smrteľnej dopravnej nehody štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya, ktorá sa stala vlani 25. júla medzi obcou Iža a Komárno, došlo k posunu.

Ako tvnoviny.sk informovala nitrianska krajská hovorkyňa Viktória Borloková, „vyšetrovanie tragickej dopravnej nehody bolo vyšetrovateľom odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Komárne ukončené návrhom na podanie obžaloby a vec bola odovzdaná príslušnej okresnej prokuratúre“.

Vodič Tibor, ktorý nešťastie zapríčinil, čelí obvineniu zo zločinu usmrtenia a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ak mu dokážu vinu, hrozí mu 7 až 12 rokov za mrežami.

Vodič sa nachádzal v deň nehody „v stave ovplyvnenia psychostimulanciami a tramadolom a nebol schopný viesť motorové vozidlo tak, aby neohrozil seba alebo iných účastníkov cestnej premávky“.

„Je to to silnejšie analgetikum proti bolesti. Sú ľudia, ktorých to nejakým spôsobom stimuluje alebo prípadne utlmuje. Škála nežiadúcich účinkov závisí, samozrejme, aj od dávky celého lieku i od toho, ako ten respondent bude fungovať na tento liek,“ ozrejmil pre TV Markíza lekár Marián Šóth. 


V dvoch autách, ktoré sa čelne zrazili, sa viezlo päť ľudí. V aute sedela aj manželka Zuzana (†34), ktorá týždeň po nešťastí podľahla zraneniam. Ich malý synček nehodu prežil a osvojila si ho Zuzanina sestra.

Vodič Tibor mal zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu na rovnakej ceste, kde sa stala tragédia, ho vlani v septembri zastavili policajti. „Kontrolovali vodiča vozidla, keďže mali vedomosť, že vodič má zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu viedol motorové vozidlo,“ povedala vtedy nitrianska krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková.

Dolinaya vymenovala vláda do funkcie štátneho tajomníka 1. júla. Bol známy z pôsobenia v komunálnej politike, bol poslancom mestskej časti Bratislava-Petržalka, hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír dolinay

Dôležité udalosti