Zásadný posun vo vyšetrovaní únosu Andrey Vlčekovej: Vyšetrovateľ NAKA získal šokujúci dôkaz

Miesto, kde sud našli.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Matka dvoch detí zmizla pred takmer piatimi rokmi spred materskej školy v Hlohovci.

Zásadný posun vo vyšetrovaní nezvestnej Andrey Vlčekovej. Televízii Markíza viaceré zdroje blízke vyšetrovaniu potvrdili, že kriminalisti našli jej pozostatky.

Podľa všetkého sa nachádzali v objekte vo Veľkých Ripňanoch neďaleko Topoľčian, kde Andrein exmanžel Miroslav Vlček býval. Matka dvoch detí zmizla pred takmer piatimi rokmi spred materskej školy v Hlohovci.

V pondelok (6. septembra) ráno nádej matky, že roky nezvestnú dcéru, ktorá je stále v pátraní, ešte niekedy uvidí, zhasla.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) jej údajne oznámila, že Andrea nie je nažive. Pozostatky ženy vyšetrovací tím podľa všetkého našiel náhodne ešte začiatkom júna. Bol tam aj jej bývalý manžel Miroslav Vlček.

Podľa našich informácií sa vo chvíli, keď kriminálka robila prehliadku objektu v spomenutej obci v rámci iného trestného prípadu, Miroslav Vlček začal v istej chvíli správať zvláštne.

Policajti si to všimli. Pod schodmi našli veľký plastový sud. Keď ho otvorili, mimoriadne zapáchal. Jeho obsah preto poslali na rozbor.

Odobraté vzorky podľa nášho zdroja po expertíze ukázali, že v sude boli stopy po kyseline a všetky zistenia nasvedčujú, že telo Andrey Vlčekovej bolo pravdepodobne rozpustené. Ohavný čin údajne spáchal Miroslav Vlček.

Sud s pozostatkami našli v budove, kde Andreu traja únoscovia Vojtech Olé, Mladen Despotovski a Jozef Péter zrejme odovzdali objednávateľovi únosu Miroslavovi Vlčekovi.

Tam sa jej vraj vyhrážal pomstou. Údajne ju mlátil železnou reťazou za to, že svedčila proti nemu v iných trestných veciach a tiež ju nútil prepísať majetky naňho.

Hlavným vykonávateľom únosu bol údajne Vojtech Olé. Vlček mu za to sľúbil 30-tisíc eur, Porsche a dom.

K únosu sa Olé priznal a čin oľutoval. Súd ho uznal vinným, za čo dostal šesť rokov a osem mesiacov. Jozefa Pétera z väzby prepustili na slobodu a Despotovski je vo výkone trestu pre inú trestnú činnosť. Vlčeka odsúdili z pozbavenia osobnej slobody na 12 rokov.

Téme sa venovali redaktori Televíznych novín Roman Ruttkay a Zuzana Ferenčáková.


Keď našli policajti v sklade vo Veľkých Ripňanoch sud, netušili, aký prelom to bude znamenať v prípade nezvestnej Andrey Vlčekovej.

Aby zistili, čo všetko v ňom je, vzali ho na kriminalisticko-expertízny ústav. V špeciálnych oblekoch a s maskami na tvárach masu kyseliny sírovej zo suda viackrát precedili do inej nádoby a cez rôzne sitá. Zistili sme, že tam takto objavili časti zubov, šperky aj vlasy.

Experti dôsledne analyzujú všetko, čo sud vydal. Už niekoľko týždňov skúmajú nájdené vlasy aj časti zubov. Tie údajne tiež identifikoval Andrein dentista. Súdny lekár potvrdzuje, že kyselina výplne nezničí. Ako dodal, skúmanie pozostatkov z kyseliny je pre neho nesmierne náročné.

Naši experti však už minulosti jeden takýto prípad riešili. Takzvaní kyselinári sa zbavili nepohodlných aj vlastného šéfa tak, že obete najskôr zastrelili alebo ubili, potom rozpustili v kyseline a tú vylievali v areáli družstva v Modre.

Na tento prípad dohliadala aj dnes už bývalá prokurátorka Eva Mišíková. Bolo to v prvej polovici milénia. Práve Miroslav Vlček sa s nimi údajne aj poznal a pomáhal im s „dépehačkármi“.

Podľa nej to bol taký ojedinelý prípad, že ho konzultovali aj naprieč Európou. Pomohli im vtedy znalecké posudky z oblasti chémie či pôdohospodárstva, listinné dôkazy či doklady o nákupe kyseliny.


VEĽKÉ RIPŇANY/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti