Zisťovali sme, koľko miest bude na pápežovi pre testovaných a ako budú oddelení od zaočkovaných

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Záujemcovia sa, rovnako ako zaočkovaní, môžu prihlasovať do Šaštína, Prešova či Košíc.

Na Slovensku sa dá na návštevu pápeža registrovať už aj v režime OTP - teda očkovaní, testovaní a po prekonaní covidu. Pre záujemcov vyhradia vlastné sektory s vlastnými vstupmi. Splniť musia niekoľko podmienok.

Záujemcovia sa rovnako ako zaočkovaní môžu prihlasovať do Šaštína, Prešova či Košíc. Organizátori podujatia, zástupcovia jednotlivých miest a konferencie biskupov mali včera poradu.

Rozhodli, že v Šaštíne bude pripravený jeden sektor pre ľudí v režime OTP, čiže maximálna kapacita tohto sektoru bude päťtisíc osôb.

Napríklad Košice sú už teraz v oranžovej farbe a povolená účasť v tomto režime tak bude podľa platných pravidiel polovičná. Aj pri Prešove sa dá očakávať, že v čase podujatia už budú v oranžovej farbe.

Maximálnu kapacitu pre OTP teda dosiahnu len v Šaštíne, a to už spomenutých päťtisíc ľudí.

V Šaštíne plánovali zriadiť štyri veľké vstupné brány do areálu, to však museli zmeniť a pre návštevníkov v OTP režime vyčlenili jednu.

Zaočkovaní a ľudia v režime OTP sa tak podľa organizátorov nestretnú. Dokonca pre OTP sektor vyčleňujú špeciálne parkovisko, odtiaľ budú mať aj títo ľudia v OTP režime najkratšiu možnú trasu k ich bráne a do ich sektora.

Pri registrácii vyplníte formulár. Pri vstupe potom bude treba predložiť PCR test nie starší ako 72 hodín alebo antigénový test nie starší ako 48 hodín, prípadne potvrdenie o prekonaní covidu.

Vstupenku s QR kódom si účastník vytlačí a prinesie na podujatie. Konferencia biskupov Slovenska (KBS) nevylučuje, že na jednotlivých miestach zriadi aj mobilné odberné miesta.

Podľa aktuálnych čísel sa na návštevu zaregistrovalo viac ako 70-tisíc zaočkovaných. Aký bude záujem ľudí v režime OTP bude zrejmé v najbližších dňoch.

Viac v reportáži Zuzany Holienčíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cirkev

Dôležité udalosti