Keď ho zadržali, viedli boj komu patrí. Peter Petrov je mesiac za mrežami, doteraz ho však nevypočuli

Peter Petrov
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kým v kauze údajnej zločineckej skupiny ho vypočuli už viackrát, inšpekcia za ním pre obvinenie z krivého svedectva stále neprišla.

Petra Petrova alias Tigra stíha inšpekčný tím pre krivú výpoveď a marenie spravodlivosti. Podľa vyšetrovateľa klamal pri výsluchoch v prípadoch, ktoré vyšetruje NAKA.

Počas akcie ho však nezadržali. Súd na neho vydal zatykač. Na pojednávaní v kauze Judáš Tiger povedal, že dva dni pred zásahom musel súrne odcestovať do zahraničia.

Neskôr sa neho zosypalo ďalšie obvinenie, tentoraz z NAKA. Tiger bol údajne členom zločineckej skupiny, ktorá fungovala na ministerstve vnútra či ústredí práce.

Práve NAKA ho zadržala na hraniciach s Maďarskom. Inšpekcia ho chcela pre seba, NAKA však argumentovala, že patrí im. Sudca ho poslal do väzby pre stíhanie z NAKA.

Kým v kauze údajnej zločineckej skupiny ho vypočuli už viackrát, inšpekcia za ním pre obvinenie z krivého svedectva stále neprišla.

Kým Peter Petrov s NAKA spolupracuje, obvinenia inšpekcie odmieta. Jediný, ktorý sa ku krivej výpovedi priznal, je takáčovec Csaba Dömötör.

Na výsluchu povedal, že ho na časť krivej výpovede zrejme naviedol práve Petrov alias Tiger. Ten to odmieta a údajne na to má mať aj dôkazy.

Csaba Dömötör je už právoplatne odsúdený. Súd mu odklepol dohodu o vine a treste. Dostal 32 mesiacov, ktoré mu podmienečne odložili na skúšobnú lehotu päť rokov.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zuzana Ferenčáková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.