Haščákov advokát považuje obvinenia za nátlakovú akciu. Odborníčka zas vyvracia slová Žilinku

Jaroslav Haščák.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Generálny prokurátor sa tiež stotožňuje s rozhodnutím ústavného súdu, ktorý tvrdí, že má byť nahrávka zničená.

Len blázon by si posielal úplatok na účet. Myslí si to generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý zbavil obvinení spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka v kauze kupčenia s nahrávkou Gorila.

Kľúčový dôkaz, a to nahrávka samotnej Gorily, má byť podľa Žilinku zničená. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic to odmieta a tvrdí, že žiaden dôkaz ničiť nebude.

Haščáka obvinila vyšetrovateľka z toho, že údajne zaplatil bývalému členovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľubomírovi Arpášovi a jeho manželke šesť miliónov vtedajších korún za vynesenie nahrávky Gorila.

Haščáka a Arpášovcov vyšetrovateľka NAKA obvinila aj z legalizácie údajného úplatku za nahrávku z bytu na Vazovovej v Bratislave. Podľa Žilinku však išlo o štandardné obchodné operácie, v čom sa stotožňuje aj s obhajobou.

Uznesenie generálneho prokurátora však spochybňuje aj samotné vynesenie nahrávky Gorila zo SIS. O tom hovorila spravodajská informácia zo spisu, ktorý pred desiatimi rokmi unikol na internet.

Maroš Žilinka sa navyše stotožňuje s rozhodnutím ústavného súdu, ktorý tvrdí, že má byť nahrávka zničená.

Úrad špeciálnej prokuratúry tvrdí, že rozhodnutia nášho ústavného súdu a Štrasburgu nezaväzujú Slovensko nahrávky zničiť.

Právni zástupcovia Penty však oponujú s tým, že rozhodnutie Štrasburgu v korupčnej kauze hovorí jasne o zničení.

Napriek tomu, že uznesenie GP zbavilo Jaroslava Haščáka obvinení, prípad nie je na konci. Polícia môže ďalej hľadať dôkazy a pokračovať vo vyšetrovaní.

Viac v reportáži Adela Ghannama.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav Haščák

Dôležité udalosti