V Michaľanoch zrazil vlak iba 12-ročného chlapca. Odviezol ho vrtuľník

Ilustračný záber.
Zdroj: TV Markíza

Mladík bol na bicykli. Na koľaje sa pustil, keď boli závory spustené.

Vo štvrtok (9.9.) večer vbehol dvanásťročný chlapec na bicykli na železničné priecestie v Michaľanoch, kde ho zachytil idúci vlak. S ťažkými zraneniami ho do nemocnice odviezol vrtuľník.

Priecestím mali prejsť dva vlaky. Chlapec na bicykli sa ale na koľaje pustil už po prvom, keď boli závory spustené. Keď už bol na priecestí, vlak zbadal a snažil za mu vyhnúť. Brzdil aj rušňovodič, no rušeň bicykel aj tak zachytil.

„Chlapec spadol dva až tri metre od bicykla, mal otvorené rany a bicykel odhodilo o 30 metrov,“ uviedol svedok nehody.

Dychovou skúškou nebola u rušňovodiča vlaku, ktorý smeroval od Košíc do Čiernej nad Tisou, potvrdená prítomnosť alkoholu. Doprava v danom úseku bola takmer na dve hodiny prerušená.

„Žiaľ, rušňovodič aj napriek snahe už zrážke zabrániť nedokázal a rušeň narazil do chlapca na bicykli. Chlapca si do svojej starostlivosti prevzali leteckí záchranári a podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia minimálne osem týždňov,“ priblížila košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

„Po zadokumentovaní tejto udalosti polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Presná príčina dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia jej účastníkov je aj naďalej predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila.

Na mieste bol po nehode aj náš štáb.


MICHAĽANY/TV Markíza, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cyklista

Dôležité udalosti