Zrážka Fabie s Lamborghini: Nehodu neprežil okresný predseda SaS

Nehoda Lamborghini v Dolnom Kubíne.
Nehoda Lamborghini v Dolnom Kubíne. Zdroj: HaZZ

Nešťastie sa stalo v Dolnom Kubíne.

V piatok (10. 9.) podvečer o 17.45 h sa v katastri Dolného Kubína stala vážna dopravná nehoda, ktorú napokon neprežil vodič Lamborghini.

Luxusné športové auto sa zrazilo so Škodou Fabia. Za volantom sedel okresný predseda SaS z Námestova Pavol Matlák. „V čase nehody sa v automobiloch nachádzali štyria účastníci, dvaja z nich utrpeli zranenia rôzneho rozsahu," informovali ešte v piatok podvečer hasiči na sociálnej sieti.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania zistili, že 43-ročný vodič Škody Fabia odbočoval na odpočívadlo po ľavej strane cesty na ul. A. Slobody a z doposiaľ nezistených príčin došlo k zrážke tohto vozidla s vozidlom zn. Lamborghini, ktorého ho predchádzalo po jeho ľavej strane," informovala v sobotu tvnoviny.sk Nikola Kačkovič z Krajského prezídia policajného zboru Žilina.

Alkohol u vodiča Škody nezistli, prípad vyšetruje polícia.

Zdroj: HaZZ

Zdroj: HaZZ

Hasiči vyslobodili zranených ľudí z havarovaného vozidla pomocou hydraulického zariadenia. Poskytli im predlekársku prvú pomoc, na vozidlách urobili protipožiarne opatrenia a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorbentom. Na miesto udalosti smerovala aj posádka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

Vodič (†39) Lamborghini napokon nehodu neprežil, jeho spolujazdec skončil so zranením tváre v nemocnici. Posádka Fabie si vyžiadala len ľahšie ošetrenie na mieste nehody. Sústrasť nad stratou vyjadrila na sociálnej sieti aj strana SaS, ktorej bol Pavol Matlák členom. Pôsobil ako okresný predseda liberálov v Námestove .

S obrovským zármutkom sme prijali správu o tom, že nás opustil náš dlhoročný priateľ a člen Pavol Matlák. Pozostalej rodine a blízkym týmto vyjadrujeme našu úprimnú sústrasť. Odpočívaj v pokoji, Paľko

Matlák sa so svojím Lamborghini len pred nedávnom zúčastnil Rally Radosti, charitatívnej jazdy superšportových áut, ktorej cieľom je vyzbierať peniaze pre choré deti.

DOLNÝ KUBÍN/ tvnoviny.sk, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Lamborghini

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.