Po zrážke nákladiaku s rýchlikom Tatran sú obrovské škody

Nehoda nákladného auta, ktorý sa zrazil s rýchlikom z Košíc do Bratislavy pri obci Letanovce.
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Akoby zázrakom sa nikto vážne nezranil, vodič stihol pred zrážkou vyskočiť z auta.

Nehoda nákladného auta s rýchlikom Tatran, ktorá sa stala v sobotu (11. 9.) nemá, našťastie, vážne zranených a obete. Ľahké zranenie utrpel iba jeden cestujúci z rýchlika.

Škody sa vyšplhali do vyše dvojmiliónovej výšky. Dychová skúška rušňovodiča a vodiča nákladiaku bola negatívna.

Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanovaá v nedeľu (12. 9.) informovala, že vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. „To, či v tomto prípade zlyhal ľudský faktor alebo došlo k technickej poruche, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania," spresnila.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Ako sa doteraz ukázalo, nákladné motorové vozidlo zn. Tatra zostalo stáť, z doposiaľ nezisteného dôvodu, na železničnom priecestí. Našťastie, z nákladiaku stihol tesne pred zrážkou vodič i jeho spolujazdec vystúpiť.

Následne do vozidla narazil v rýchlosti asi 100 km/h rýchlik ktorý totálne zdemoloval nákladné auto. Smeroval od Spišskej Novej Vsi.

Pri nehode sa poškodil rušeň, ako aj prvé tri vozne súpravy, ostatné sú poškodené len povrchovo. Pri zrážke sa nepoškodili ani koľajové trate, elektrické vedenie i ďalšie súčasti železničnej infraštruktúry. „Po dôkladnom zadokumentovaní udalosti bola celková predbežná škoda vyčíslená na viac ako 2,4 mil. eur," spresnila Ivanová.

KOŠICE/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti