Divoká bitka v Hlohovci: Dva tábory Rómov sa do seba pustili pre príspevok na sociálnej sieti

Na mieste, kde došlo k bitke, sú stále stopy krvi.
Zdroj: TV Markíza

Príčinou mal byť status na sociálnej sieti.

V Hlohovci sa v pondelok večer pobili dve skupiny Rómov. Hromadná bitka asi 40-hlavého davu, počas ktorej údajne padlo aj niekoľko vystrelov, si vyžiadala štyroch zranených. Jedného z nich museli previezť do nemocnice v Bratislave.

„Incident v obci nahlásil anonym na linku 158 po 21.00 h s tým, že skupina približne 40 osôb na seba útočí kameňmi a palicami. O niekoľko minút na to, ako sa presúvali najbližšie hliadky na miesto udalosti, už osoby hlásili z Ul. Podjavorinskej streľbu a zranených. Policajti  na mieste našli 2 osoby postrelené a 3 osoby so zranením hlavy,“ informovala nás policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Šulekovských Rómov mali vraj napadnúť ozbrojení Rómovia z Trnavy o deviatej večer. Dali o sebe vedieť najprv streľbou do okna rodinného domu. Potom už útočilo medzi sebou asi štyridsať ľudí. Mlátili sa aj na ulici. Príčinou mal byť status na sociálnej sieti.

Strelnú zbraň polícia zatiaľ nemá rovnako ani strelca. Nie je vylúčené, že strieľali viacerí. Všetci zranení sú mimo ohrozenia života.


HLOHOVEC/TVNOVINY

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hlohovec

Dôležité udalosti