Domáce

Pozor na falošného policajta! Chodí po Slovensku a okráda ľudí

Kubica Erik foto 2012.JPG
Zdroj: Trnava KRPZ

Muži zákona už vedia, kto to je. Na Erika Kubicu z Galanty je vydaných niekoľko zatykačov, stále však úspešne uniká.

Chodí po Slovensku, hrá sa na policajta a okráda ľudí. Páchateľ z Galanty je vraj známa firma - kedysi ho prezývali "fantóm klenotníctiev".

Erik Kubica má za sebou pestrú kriminálnu minulosť. V jednom z bratislavských klenotníctiev ukradol briliantový prsteň za tri a pol tisíca eur, zachytila ho pritom priemyselná kamera.

V roku 2012 ho zadržali a posadili za mreže. Na slobodu sa však dostal minulý rok, a to na základe prezidentskej amnestie. Zdá sa, že podvody ho stále neomrzeli.

Zdroj: Trnava KRPZ


V roku 2012 ho zadržali a posadili za mreže. Na slobodu sa však dostal minulý rok, a to na základe prezidentskej amnestie.

V Nitre si vyhliadol dôchodcu, ktorý sa práve vracal z nákupu. Ukázal mu kartičku z nápisom polícia a nahovoril mu, že v ich paneláku sa stala krádež. Od staršieho muža chcel, aby si skontroloval úspory. Pripravil ho tak o 3 700 eur.

Falošného policajta hľadajú vo viacerých okresoch. Pred pár dňami použil rovnaký scenár v Žiline. Od pani Emílie pýtal peniaze a nepohrdol ani šperkmi za 2 300 eur.

Dôchodkyni z Nových zámkov zas nahovoril, že platila falošnou bankovkou, preto jej chcel skontrolovať úspory. Vymámil od nej viac ako 1 200 eur.

Dávajte si preto pozor!


GALANTA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.