Takáčovca Zemana inšpekcia stále nevypočula. Majú čas, povedal exkluzívne pre TV Markíza

Matej Zeman na súde s Dušanom Kováčikom vypovedá ako svedok.
Zdroj: TV Markíza

Zemana dnes eskortovali na súd v Pezinku, vypovedá ako svedok v procese s Dušanom Kováčikom.

Takáčovca Mateja Zemana inšpekcia stále nevypočula. Televízii Markíza to povedal pred pojednávaním, v ktorom svedčí o údajnom úplatku pre Dušana Kováčika.

Zeman už v prípade špeciálneho prokurátora raz vypovedal. Opísal, ako im mal pomôcť s prepustením ich bosa. Opätovný výsluch Mateja Zemana iniciovala sudkyňa Pamela Záleská.

Pôvodne bol naplánovaný cez telemost, lebo takáčovec sa v tom čase zdržiaval v Chorvátsku, kde požiadal o politický azyl. Neskôr si to ale rozmyslel a vrátil sa na Slovensko - vraj z osobných dôvodov. Na hraniciach ho zadržali policajti z NAKA.

Takáčovec zopakoval svoju výpoveď z júla. Znova uviedol, ako podľa neho odovzdali úplatok Dušanovi Kováčikovi, ktorý mal zariadiť, aby sa bos Ľubomír Kudlička dostal na slobodu. Bývalý špeciálny prokurátor naopak tvrdí, že je nevinný, nič také sa nestalo a Zemana označuje za nedôveryhodného svedka.

Matej Zeman je vo väzbe už niekoľko dní. Poslal ho špecializovaného trestného súdu preto aby nepokračoval v trestnej činnosti alebo aby neutiekol. Obvinený je z členstva v zločineckej skupine takáčovci, takisto z vydierania podplácania.

Tieto prípady vyšetruje NAKA. No v putách ho chcela mať aj inšpekcia, to sa im v júli nepodarilo. Vinia ho z krivého svedectva. Zemana ale policajná inšpekcia ešte stále nevypočula. Prezradil to exkluzívne pre TV Markíza. „Majú čas," skonštatoval Zeman.

Inšpekcia vyšetruje údajnú manipuláciu so svedeckými výpoveďami. V rámci tohto prípadu obvinili okrem Zemana aj Csabu Dömötöra a Petra Petrova alias Tigra. Dömötor sa ku klamstvu sčasti priznal a je už aj právoplatne odsúdený.

Podľa doterajších informácií Zeman vinu v inšpekčnej veci odmieta, rovnako ako Peter Petrov alias Tiger.PEZINOK/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dušan Kováčik

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.