Novinári Denníka N M. Tódová a K. Čikovský majú na krku obvinenie

Týka sa vyzradenia utajovanej skutočnosti.

Reportérku Denníka N Moniku Tódovú a zástupcu šéfredaktora Denníka N Konštantína Čikovského obvinili. Spravil tak vyšetrovateľ z okresného policajného riaditeľstva Bratislava III. František Spusta minulý týždeň. Informuje o tom denník na svojom webe.

K veci sa vyjadril aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorý vydal pokyn Krajskému prokurátorovi v Bratislave, aby zabezpečil urýchlené preskúmanie zákonnosti a opodstatnenosti uznesenia vyšetrovateľa.

Z uznesenia o obvinení, ktoré si Monika Tódová prevzala od polície, vyplýva, že sa týka článku z 22. októbra 2018 „Peter Tóth polícii priznal, že pre Kočnera pred vraždou sledoval Kuciaka a ďalších novinárov“. Informovali v ňom o tom, že vypovedal ako utajený svedok.

Trestné oznámenie podal exsiskár Peter Tóth, ktorý bol priateľom a dôverníkom obsúdeného Mariana Kočnera. Spoločne stáli za nezákonným sledovaním novinárov.

„Peter Tóth bol vtedy a je aj dnes spolupáchateľ a bolo vo verejnom záujme, aby to verejnosť vedela,“ reagoval šéfredaktor denníka Matúš Kostolný.

Ako píše Denník N, prokuratúra vzniesla obvinenie tri roky po napísaní článku. Tesne predtým, ako by bol tento „prečin“ premlčaný.

Tódová a Čikovský sú obvinení z ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti a podľa Trestného zákona im hrozí ročné väzenie.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Peter tóth

Dôležité udalosti