Domáce

Kormúthovej výrok o „strieľaní Cigánov ako škodnej" je podľa polície v poriadku

kristinak.jpg

Prípad je už prešetrený. Podľa informácií portálu topky.sk, polícia uzavrela vec s tým, že Kormúthová sa v podstate ničoho nedopustila.

Bývalá moderátorka RTVS Kristína Kormúthová v máji napísala na sociálnu sieť status s rasistickým podtónom. Vybila si tak emócie po tom, ako zistila, že sa v nočných hodinách stala obeťou zlodeja. Verejnoprávna televízia ju potrestala ukončením pracovného pomeru.Napriek tomu, že v tejto veci nikto nepodal na moderátorku trestné oznámenie, generálny prokurátor vzal vec do vlastných rúk. „Generálna prokuratúra SR začala konať ex offo. Krajská prokurátorka v Bratislave vydala ústny pokyn okresnej prokurátorke Bratislava IV., aby príslušný policajt konal a preveril, či  obsah výrokov publikovaných na sociálnej sieti je dôvodom na začatie trestného stíhania pre konkrétny trestný čin,” povedala v máji hovorkyňa Andrea Predajňová.

Prípad je už prešetrený. Podľa informácií portálu topky.sk, polícia uzavrela vec s tým, že Kormúthová sa v podstate ničoho nedopustila. Podľa vyšetrovateľov jej status nebol prejavom extrémizmu. „Som rada, že zvíťazil zdravý rozum,” zareagovala pre topky.sk moderátorka. „Už môžem konečne pokojne spávať. Teda, pokiaľ ma zas niekto zo spánku o pol piatej nevyruší a nebude si chcieť vziať niečo, čo nie je jeho a na čo si poctivou prácou nezarobil,” dodala moderátorka s horkosťou v hlase. 


 

BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.