Myslíte si, že nepodvádzate? Nevera nie je len o sexe, aj toto sa počíta

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/BAZA Production

Na Slovensku vraj väčšinou podvádzajú ženy.

Nikto si to cielene nenaplánuje, ale život občas prinesie aj nechcené situácie. Medzi také jednoznačne patrí nevera. So vzťahom dokáže podvádzanie poriadne zamávať.

Aj keď si každý predstaví pod týmpo pojmom sexuálny styk s treťou osobou, mimo partnera, druhov nevery je niekoľko a väčšina je výsledkom nesprávnej komunikácie vo vzťahu. Existuje však jednoduchý test, ak sa partnerovi nezveríte s tým, čo robíte s danou osobou, je to podvádzanie, inak by ste s tým nemali problém. Aj preto sme sa rozhodli s portálom blesk.cz bližšie pozrieť práve na druhy nevier alebo teda spôsoby, akými viete partnera zradiť.

Prečítajte si aj: Ekzémy, vyrážky či akné. Prečo sa na jeseň zhoršujú kožné ochorenia a ako sa ich zbavíte?

Kolega

Vianočné večierky, teambuldingy či pracovné večere. Práca je jedným z najčastejších miest, kde dochádza k nevere. Trávite tam veľa času, a tak sa ľahko stane z kolegu blízky priateľ, s ktorým ohovárate nadriadených. Postupne sa to však prehlbuje a začnete sa mu zdôverovať, možno aj viac ako manželovi. Už nechodíte iba na kávy, ale aj na obedy či fajčiarsku pauzu. Zaujímavé je, že mužovi ho až tak často nespomínate. Pretože, ktorý partner chce počuť že ste s Petrom boli na káve, taktiež vám pomohol s projektom a asi vás bude sprevádzať aj na služobnej ceste? A tak sama viete, že ak kráčate do práce s úsmevom a myšlienkami na neho, je načase to skončiť. Tento pracovný manžel totiž môže ohroziť toho skutočného.

Online flirt

V súčasnej dobe technológií online podvádzanie či flirtovanie jednoznačne dominuje. Ide v podstate o najmodernejšiu formu nevery, keďže internet otvára celú škálu príležitostí. Ľudia svoju konverzáciu omnoho rýchlejšie posunú k intímnym témam s erotickým podtónom, niekedy dokonca k posielaniu nahých fotografií. Je to jednoduché, pripadajú si bezpečne, s osobou na druhej strane je to vždy pozitívne, iba vás chváli a dostávate od nej lichôtky. Nemusíte jej variť, ani sa pre ňu upravovať, stačí sa uvoľniť a užívať si tú nedosiahnuteľnú príťažlivosť a intimitu. Aj keď sa s danou osobou nestretnete, do konverzácie vkladáte emócie, záleží vám na nej, možno ste sa jej aj odhalili, a tak určite o neveru ide.

Zdroj: shutterstoc.com/Roman Samborskyi

Aféra s telefónom

Táto nie je síce so žiadnou konkrétnou osobou, ale s vaším mobilným telefónom. Ničí vašu intimitu, rozhovory, romantické večere, prechádzky a nedajbože aj milovanie. Ak každú chvíľu kontrolujete sociálne siete, email či správy, nielenže ste asi závislý od vášho mobilu, ale ohrozujete aj váš vzťah. Nedovoľte, aby konverzácia a príbehy iných ľudí mali prednosť pred tým vaším.

Až veľmi dobrý kamarát

Pri odpovedi na otázky, či dokáže byť muž so ženou „len“ kamarát, sa málokto zhodne. Predsa len, koľko kamarátskych vzťahov sa aj po rokoch a pár pohároch vína zmenilo na príbeh plný lásky? Veľa. Samozrejme, nie je nič zlé, ak nejakého najlepšieho kamaráta máte. Ale nedovoľte, aby vedel o všetkom skôr ako váš partner, aby vám záležalo viac na jeho názore ako na tom manželovom. Majte jasne stanovené hranice a dbajte na ich dodržiavanie. Nedovoľte, aby niekto vyplňoval vo vašom živote to, čo vám chýba. Ak potrebujete ku šťastiu dvoch blízkych mužov, niekde je problém.

Prečítajte si aj: Fotka, ktorá pobúrila internet. Rodičia a dcéry sa po potrate vyfotili s mŕtvou sestrou

Čaro nepoznaného

Služobná cesta, víkend s kamarátkami, dlhá cesta vlakom či lietadlom, dovolenka v zahraničí a mnoho iného. To všetko sú miesta, kde ľahko spoznáte cudzinca, s ktorým to má jednoducho iné čaro. Predsa ide o krátkodobý flirt, nemá to budúcnosť, už sa nikdy neuvidíte a toto je vzrušujúce. Opäť si prídete atraktívna a možno si s ním splníte sny z mladosti. Ale, aj keď sa hovorí, že čo oči nevidia, to srdce nebolí, výčitky svedomia a spomienky vás a váš vzťah zničia.

Závislosť od porna a sexuálnych hračiek

Ak si s partnerom spoločne spestrujete intímne chvíľky pornom či erotickými pomôckami, je to v poriadku. Predsa len sex nie je po rokoch rovnako vášnivý, a keď sa dá a vzrušuje vás to, prečo si ho neobohatiť. Avšak nadmerné používanie a uspokojovanie sa s pomôckami môže viesť k tomu, že vám už milovanie s partnerom nebude stačiť, baviť vás a partner vás nebude schopný uspokojiť. Dajte si preto pozor, aby ste nedávali „sexu“ s vibrátorom prednosť pred tým s partnerom, aj to je totiž nevera.

Zdroj: shutterstoc.com/Daniel Jedzura

Nevera podľa terapeuta

Podľa vzťahového terapeuta Honza Vojtku existujú štyri typy nevery: fyzická, mentálna, online a paralelný vzťah. Portál zeny.cz uvádza, že o fyzickú neveru ide vo chvíli, keď vás niekto priťahuje a vy sa neubránite. Flirty, dotyky, bozky a aj sex. Mentálna nevera je podľa terapeuta oveľa závažnejšie. Ráta tam aj neustále negovanie partnera s kamarátkami. Online druh nevery možno vyzerá nezáväzne a je skôr zábavou, ale môže byť bolestivejšia a ničivejšia ako tá jednorazová fyzická. No a paralelné vzťahy sú už úplne iný level. Viac sme sa tomuto uhlu pohľadu, ako aj odpusteniu nevery, venovali tu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti