Začal sa zimný semester, vysoké školy majú iný režim pre vyučovanie a internáty

Začal sa zimný semester.
Zdroj: TV Markíza

V Trnave dokonca umožnili študentom dať sa zaočkovať priamo v škole.

Po roku a pol sa z online sveta vracajú konečne aj vysokoškoláci. Semester odštartovali v pondelok (20. 9.) v Nitre. Do internátov však nepustia všetkých.

Ako nám ozrejmil prorektor pre vzdelávanie Milan Šimko zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity, na škole nastala výrazná zmena - prednášky budú online, ale cvičenia budú mať vysokoškoláci prezenčne.

Tak ako na chodby univerzity, život sa vracia aj do internátov. Niektorí vysokoškoláci si kufre na internáte vybaľovali už v nedeľu (19. 9.), musia si zvyknúť na nové pravidlá.

Pokiaľ ide o vyučovanie, na škole idú podľa protokolu Základ. Znamená to, že nekontrolujú, či majú študenti testy alebo prekonali COVID, alebo sú očkovaní. Na internátoch však platí tzv. OTP režim a tam potvrdenia resp. certifikáty kontrolujú.

Očkovanie na trnavských vysokých školách

Trnavská župa spustila očkovanie v troch vysokých školách. Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda počas desiatich minút prišli traja študenti. O hodinu neskôr už bola plná chodba.

„Ministerstvo poskytuje očkovací autobus, o ktorý nebol záujem. Ale tu vidíme - keď môžeme zaočkovať priamo na školách alebo na internátoch, tak záujem je,“ konštatoval šéf Trnavského VÚC Jozef Viskupič.

Celkom 62 percent vysokoškolákov v Trnave je zaočkovaných. O vakcínu prejavilo tento týždeň záujem ďalších desať percent študentov.

Tému spracovali Monika Koleková a Roman Ruttkay.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

TRNAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.