Jesenné trendy sú tu! Noste správne rúže, strih, laky na nechty aj make-up

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Rohappy

Každé ročné obdobie prináša populárne farby, strihy a druhy.

Leto sa končí, v stredu nastane prvý jesenný deň a k nemu patria aj určité zmeny. V prvom rade vo vašom šatníku, keďže by ste s ochladením mali vytiahnuť svetre a schovať krátke tričká či letné kvetové šaty. No a v druhom rade vo farbách, oblečenia, rúžov, lakov na nechty či make-upu.

Každé ročné obdobie prináša nejaké trendy, teda štýl, strih či druh, ktorý je v danom čase najviac populárny. A keď sa už vyberiete do tých obchodov, tak prečo nesiahnuť po tom najlepšom pre vás? Prečítajte si to naj z nadchádzajúcej jesennej sezóny.

Make-up

Milovníčky líčenia sa môžu tešiť, opäť nastáva obdobie výrazných make-upov. Takže všetky prírodné a neutrálne odtiene schovajte do skrinky a rozžiarte vašu tvár farbami. V móde je všetko, výrazné rúže, červené líca aj farebné tiene na očiach. Samozrejme, musí to byť v rámci normy, aby ste nepôsobili lacno a nebolo toho príliš. Buďte extravagantná a rozžiarte pochmúrne okolie. Začnite s tým radšej čo najskôr, pokiaľ nebude nutné mať polovicu tváre neustále prekrytú rúškom.

Zdroj: shutterstoc.com/dimid_86

Obočie

Už niekoľko rokov sa dáva obočie do popredia. Mali sme tu trend zarasteného a neupraveného obočia, vytetovaného, nenafarbeného, no a tento rok bude celú jeseň v móde mať tzv. feathery brows, teda obočie v tvare vtáčieho pierka. Tento druh úpravy zastávali mnohé celebrity v roku 2017, keby sa stal priam fenoménom. Ide teda o to, aby ste mali obočie vyčesané dohora, nemá byť vyfarbené, ale jednotlivé chĺpky priznané nech pôsobí čo najprirodzenejšie avšak jeho končeky sú mierne mimo daného tvaru. Ak sa vám nechce každé ráno stráviť s gélom nejaký čas pred zrkadlom, odporúčame vám lamináciu obočia. Obočie vám bude krásne držať na mieste.

Ofina

A je to tu, ofina je opäť v móde! Ide o veľmi rázny strih, na ktorý sa neraz ženy odhodlávajú dlhšiu dobu. Pravda je taká, že ofina nepristane každému typu tváre, a tak venujte čas prehľadávaniu starých fotiek a poriadne sa na nich na seba pozrite. Nepodľahnite trendom len tak, ale pristúpte k návratu k ofine, iba ak sa vám to naozaj páči. Aj keď je pravda, že vlasy vždy dorastú, tej ofine to trvá aspoň polroka. Takže listujte a hľadajte, nech viete či je pre vás tá správna rovná, šikmá alebo žiadna.

Prečítajte si aj: Myslíte si, že nepodvádzate? Nevera nie je len o sexe, aj toto sa počíta

Farba vlasov

Nielen strih vlasov, ale aj ich odtieň podlieha nejakej móde. Túto jeseň budú v uliciach dominovať studené odtiene a celkovo sa pri farbení bude riešiť tónovanie vlasov, ktoré pôjde až do dymových odtieňov. Z farieb bude najobľúbenejšou hrdzavá, ktorá sa k jeseni aj naozaj hodí.

Laky na nechty

No a zbohom by ste mali dať aj pastelovým a veselým farbám. S listami a oblečením sa zmenia aj odtiene vašich nechtov, na ktoré si dávajte laky v temných odtieňoch. Čo to znamená? Zvoľte škálu čiernej, kávovo hnedej, vínovo červenej, sýto zelenej, tmavo modrej či tehlovej. Nadchádzajúcu sezónu budú in zlaté šperky, nejaké ozdôbky preto pokojne aplikujte aj priamo na nechty.

Zdroj: Shutterstock.com/Nick Starichenko

Pery

Aj keď sme už spomínali, že sú opäť v hre aj sýte rúže, radšej si to ešte zvýrazníme. Odložte na niekoľko mesiacov prirodzené odtiene a nahraďte ich červenou a bordovou. Nezabúdajte ani na linku, aby boli ich hrany zvýraznené a pôsobili ešte plnšie. Vďaka nej sa vám rúž nebude rozmazávať, bude držať na mieste. Odporúčame vám aj aplikovanie rúžu štetcom, pôjde to ľahšie a bude aj krajšie vyzerať, radí dama.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.