Bývalý špeciálny prokurátor má na krku ďalšiu žalobu. Za 50-tisícový úplatok vraj pozametal dva spisy

Dušan Kováčik.
Zdroj: TASR

Kľúčovým svedkom korupcie má byť kajúcnik a bývalý šéf národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník.

Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik má na krku ďalšiu žalobu pre ďalšiu korupčnú kauzu. Za 50-tisíc eur údajne pozametal dva spisy, informujú o tom Aktuality.sk.

Jeden sa týkal bývalého šéfa policajných odposluchov a druhý priamo Petra Košča s prezývkou Pán X. Oba prípady riešila NAKA. Po presunutí na inšpekciu skončili záverom, že skutok sa nestal.

„Obžaloba Úradu špeciálnej prokuratúry v tejto trestnej veci bola podaná 14. septembra a napadla zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici,“ uviedla pre portál hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková. Týmto sudcom bude bývalý šéf špecializovaného súdu Michal Truban. Peter Košč je obvinený z prečinu podplácania a Dušan Kováčik zo zločinu prijímania úplatku.

Po obvinení z podplácania Dušana Kováčika je Pán X dodnes na úteku. Polícia po ňom stále pátra.

Kľúčovým svedkom korupcie má byť bývalý šéf národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník, obvinený spolu s ďalšími bývalými policajnými funkcionármi pri akcii Očistec vlani na jeseň. Ešte pred samotnou akciou sa Slobodník sám prihlásil na špeciálnej prokuratúre a začal spolupracovať. Práve Slobodník mal byť pritom, keď si Košč s Kováčikom podávali peniaze ukryté v knihe.

Kováčik si len včera (21.9.) vypočul rozsudok ŠTS v Pezinku. Sudkyňa posiela bývalého špeciálneho prokurátora za mreže na 14 rokov s nepodmienečným trestom s minimálnym stupňom stráženia. Vymerala mu aj trest prepadnutia majetku. Rozsudok nie je právoplatný.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dušan kováčik

Dôležité udalosti