Chlapec sa zobudil na neznesiteľnú bolesť krku a ucha. Krvný test odhalil krutú pravdu

Louise so synom.
Zdroj: Facebook/Louise Chessell

V okolí krku si matka všimla niekoľko malých hrudiek.

Jensen Chessell-Talmage z britského Chesteru je na prvý pohľad obyčajný chlapec, ktorého ako dvojročného začali trápiť bolesti ucha a krku. Píše The Mirror.

Jeho matka Louise uviedla, že si všimla, ako je Jensen nesvoj. „Zbledol, príliš ľahko sa mu robili modriny. Lekári to pripisovali infekcii ucha a krku. Neustále bol na antibiotikách, až sa raz nadránom prebudil a plakal od bolesti. To bolo v apríli 2020,“ hovorí.

Následne mu prezrela oblasť v okolí krku a všimla si tam niekoľko malých hrudiek. „Volala som lekárovi a keď som mu povedala, čo som videla, uviedol, že má obavy o najhorší scenár,“ spresnila.

Jensenovi preto urobili krvný test. Ten potvrdil prognózy lekárov - rakovina krvi, teda leukémia.

Okamžite preto začali s intenzívnym typom chemoterapie. V novembri 2020 zahájil ďalšiu fázu chemoterapie, ktorá potrvá až do roku 2023.

Louise sa rozhodla podeliť o svoj príbeh, aby zvýšila povedomie o rakovine medzi deťmi a upozornila rodičov na to, že keď sa im niečo nepozdáva, aby nečakali.

„V deviatich z desiatich prípadov to zrejme bude len planý poplach, avšak nikdy to nemožno podceniť,“ uzavrela s dôvetkom, že kľúčové je detegovanie symptómov ako pomliaždeniny, bledosť, nechuť do jedla či únava.

CHESTER/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.