Americký basketbalista si na Slovensku odsedel trest za vydieranie, spoluväzňov učil po anglicky

Americký basketbalista Christopher Perry.
Zdroj: TV Markíza

Dnes všetko ľutuje, ale stále tvrdí, že vo väzení nemal byť.

Takto si pobyt na Slovensku nepredstavoval. Mladý americký basketbalista Christopher Perry neodohral ani jeden súťažný zápas, ale stihol okúsiť podmienky našej väznice.

Pôvodne ho vinili za sexuálne delikty a vydieranie. Nakoniec strávil štyri roky vo väzení a sexuálne delikty mu nedokázali. Dnes sa rozhodol prehovoriť, stále tvrdiac, že nič nespravil.

Chris je deň po prepustení z väzenia. Odsedel si svoj trest a policajti ho predviedli pred sudcu. Spútané mal ruky i nohy. „Ako keby som bol najväčšie monštrum. Nerozumel som tomu, neviem či je to pre to, že mám dva metre,“ povedal.

Nádejný basketbalista sa do problémov dostal po tom, ako si začal so 16-ročnou dievčinou. Obvinila ho, že ju znásilnil, vraj si pohlavný styk nakrúcal a potom ju vydieral. Súd ho však uznal vinným iba z vydierania.

„Pretože žiadne iné dôkazy, okrem tvrdenia poškodenej, nenasvedčujú tomu, že by tieto zločiny spáchal. Skôr nasvedčujú verzii obžalovaného, že sexuálny styk bol dobrovoľný,“ ozrejmil hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Podľa basketbalistu dievča, ktoré ho obvinilo, chcelo niečo viac ako len flirt. Nevedel sa jej zbaviť, a tak v zúrivosti niečo povedal. Podľa Christopherových slov už sa nedá s tým nič robiť, hovorí, že ide ďalej.

Faktom však je, že ho právoplatne odsúdili. Mladý Američan dnes všetko ľutuje, ale stále tvrdí, že vo väzení nemal byť.

Vo väzení si našiel slovenskú rodinu

V Prievidzi chcel začať profesionálnu kariéru. Namiesto toho učil našich väzňov po anglicky. A za štyri roky sa naučil náš jazyk. Počas pobytu za mrežami prišiel v Amerike o najbližšieho človeka.

Zdroj: TV Markíza

„Mama mi zomrela, keď som bol vo väzbe a nemohol som tam ísť. Bol som v izbe. Čítal som a veliteľ otvoril dvere a cítil som, že sa stalo niečo zlé,“ spomína Chris s tým, že u nás si našiel aj „ svoju rodinu“ a chce ju navštíviť.

To sa tak skoro nestane. Slovensko musí opustiť a najbližšie tri roky nesmie navštíviť Európsku úniu.

Téme sa venoval Peter Ziman.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

PRIEVIDZA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prievidza

Dôležité udalosti