Vláda našla spôsob, ako môže Zuzane zo Solivaru vyplatiť 400-tisíc eur

Očkovacia lotéria
Očkovacia lotéria Zdroj: TV Markíza

Súťažiaca nestihla povedať heslo včas pre oneskorený signál na internete.

Vláda v stredu (22. 9.) schválila možnosť vyplatenia náhradnej očkovacej prémie z dôvodov „hodných osobitého zreteľa“. Vytvorila tým možnosť Zuzane zo Solivaru získať 400-tisíc eur v očkovacej lotérii.

Tá síce v živej relácii koncom augusta zdvihla včas a povedala správne heslo, no pre oneskorený signál vysielania na internete ho nestihla vysloviť v časovom limite.

Podľa vtedy platných pravidiel výhru získať nemohla. Minister financií Igor Matovič hovoril o nespravodlivosti, no autorom štatútu bol pritom jeho rezort. Teraz sa vláda zhodla na tom, že môže byť vyplatená spomínaná náhradná očkovacia prémia.

Vyhlasovateľ očkovacej lotérie podľa návrhu môže počas trvania súťaže priznať výhru osobe, ktorá bola vyžrebovaná, ale výhru nezískala napríklad „pre objektívne technické okolnosti súvisiace so zabezpečením a priebehom súťaže na strane vysielateľa zriadeného zákonom, prevádzkovateľa retransmisie alebo podniku poskytujúceho elektronické komunikačné služby“.

Zmenu komentoval aj Igor Matovič. Podľa jeho slov musí postup štátnych orgánov vzbudzovať v ľuďoch dôveru. „Ministerstvo financií sa preto rozhodlo navrhnúť takú zmenu zákona o očkovacej prémii, aby sme vedeli spravodlivo riešiť situácie, kde súťažiaci konajú dobromyseľne s vedomím, že spĺňajú všetky podmienky súťaže, ale vzhľadom na technické nedostatky im výhra je odopretá. Veríme, že takýchto situácií bude do skončenia súťaže minimum,“ povedal.

„Hlavným cieľom predloženej novely je ale predĺžiť platnosť sprostredkovateľského bonusu, ktorý sa javí ako efektívny nástroj na podporu vyššej zaočkovanosti,“ dodal šéf rezortu.

V reportáži boli použité aj zábery RTVS.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Očkovacia lotéria

Dôležité udalosti