Otvorili prvú hybridnú digitálnu učebňu, z Mateja Tótha sa stal učiteľ telesnej

Matej Tóth.
Zdroj: TV Markíza

Je presvedčený, že ak zvládnu telesnú výchovu, tak zvládnu úplne každý predmet.

Prvú hybridnú digitálnu učebňu na Slovensku spustili vo štvrtok (23. 9.) v Partizánskom. Jednou z oblastí, na ktoré Únia dlhodobo tlačí reformy týkajúce sa digitalizácie, je aj školstvo. V meste obuvníctva predstavili, ako by mohla vyzerať napríklad hodina telocviku.

Ambasádorom nového projektu je bývalý reprezentant v chôdzi a olympijský víťaz Matej Tóth. Vďaka technológii tak jednu vyučovaciu hodinu môže absolvovať niekoľko škôl naraz.

„Možno nebudem úplne s deťmi, aby sa ma dotkli. No motivovať, odovzdávať myšlienky, možno byť takým príkladom, môžem naraz nie stovkám detí, ale tisícom,“ potešil sa z novinky Tóth.

Je presvedčený, že ak zvládnu telesnú, tak zvládnu úplne každý predmet v škole. Aktéri si od spustenia učebne, ktorá nebude u nás jediná, sľubujú pohybovo aktívnejšie deti.

„A hlavne aby sme v budúcich monitorovaniach nemali také zlé výsledky, pretože či chceme alebo nechceme, dnešná virtuálna digitálna doba spôsobuje to, že deti majú problém s pohybom, a teda aj so zdravím,“ konštatoval primátor Jozef Božik.

Hybridná digitálna učebňa sa dá využívať nielen počas pandémie koronavírusu, ale aj počas pandémie chrípky, keď sú deti doma.

Tému spracoval Michal Bujna.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

PARTIZÁNSKE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Partizánske

Dôležité udalosti