Domáce

Prichádza ochladenie. Tieto teploty nemajú s letom nič spoločné

shutterstock_138072617.jpg
Zdroj: shuterstock.com

Ak trávite dovolenku na Slovensku práve tento týždeň, tak sa asi opaľovať nebudete. Teploty budú mať postupne klesajúcu tendenciu. Znamená to, že si pripravte nielen dáždniky, ale aj teplejší svetrík alebo ľahšiu bundu.

Družica

Studený front, ktorý je spojený s tlakovou nížou priniesol už výrazné ochladenie do horských oblastí na severozápade Európy a postupne ho prináša aj k nám. Do strednej Európy a teda aj na Slovensko, sa začala jeho oblačnosť nasúvať v predpoludňajších hodinách. Okolo poludnia sa už vyskytli prvé zrážky, a to najmä na západe a severozápade Slovenska.

Zrážky

Cez víkend bude cez naše územie postupovať ďalší studený front, po ktorom sa v nedeľu ochladí na 15 až 22 stupňov. To sú teploty, ktoré naozaj pravé leto nepripomínajú ničím.

Neskôr sa tieto zrážky pomaly presúvali na stredné a vo večerných hodinách aj na východné Slovensko. No a podľa predpovedných materiálov bude u nás pršať aj zajtra. Výdatné dažde čakajte najmä na strednom a východnom Slovensku.

Teploty

Čo sa týka teplôt, tak tie budú mať postupne klesajúcu tendenciu. Znamená to, že si pripravte nielen dáždniky, ale aj teplejší svetrík, alebo ľahšiu bundu. Zajtra sa bude Slovensko nachádzať v teplotnom pásme v priemere 20 až 25 stupňov, teplejšie bude len na juhovýchode a chladnejšie zasa na severozápade.


Vietor

Vietor dnes fúkal zväčša slabo, prevažne od juhu až juhovýchodu. Na západe sa začal postupne meniť na severný a tak to zostane aj zajtra, fúkať bude zväčša od severu až severozápadu, silnejšie opäť na západe Slovenska.

Noc

Pred nami je oblačná až zamračená noc. Na východe bude spočiatku menej oblakov, ale aj sem postupne dorazí frontálna oblačnosť. Pršať má v noci najmä na juhu a západe a to vo forme prehánok, alebo aj ojedinelých búrok. Do rána sa vzduch ochladí na 16 až 13 stupňov, na severe na 10 stupňov.

Predpoveď na zajtra

Na západnom Slovensku bude počasie premenlivo oblačné až zamračené, miestami s dažďom, prehánkami, alebo lokálnou búrkou. Popoludní sa však začne počasie zlepšovať a ustanú aj zrážky. Teplota vystúpi na 21 až 24 stupňov.

Na strednom Slovensku bude prevládať počasie s veľkou oblačnosťou, na niektorých miestach bude až zamračené. Nezabudnite na dáždnik, pretože tu bude tiež pršať, lokálne aj výdatnejšie, alebo sa ojedinele vyskytnú aj búrky. Na severe vystúpi teplota na 18 až 20 stupňov, na juhu sa oteplí maximálne do 24 stupňov.

No a na východe našej krajiny by malo byť zajtra najteplejšie a to od 20 stupňov na severe, do 27 stupňov na juhovýchode krajiny. Počasie však bude podobné ako na ostatnom území, teda oblačné až zamračené s dažďom, prehánkami, alebo búrkami.

Hory

Na turistiku do hôr neodporúčame ísť ani zajtra, ani vo štvrtok. Počasie bude nepriaznivé. Prevládať má veľká oblačnosť, z ktorej bude na mnohých miestach pršať, ojedinele nie sú vylúčené ani búrky. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude iba 11 stupňov. Vo vyšších polohách môže fúkať aj silnejší vietor.

Bio

Zajtra je pre nás pripravená bio-predpoveď číslo tri, čo je mierna záťaž.

Predpoveď na nasledujúce dni

Ak trávite dovolenku na Slovensku práve tento týždeň, tak sa asi opaľovať nebudete, a to ani vo štvrtok. Fúkať bude studený severný vietor, pri ktorom sa teploty vyšplhajú sotva na 14 až 24 stupňov.

V piatok bude síce menej oblakov, prehánky sa môžu vyskytnúť iba ojedinele, ale teplota stále vystúpi maximálne na 17 až 24 stupňov. V noci môže dokonca aj na severe pri zemi slabo mrznúť.

Cez víkend bude pokračovať u nás počasie s premenlivou oblačnosťou, z ktorej bude v sobotu miestami pršať a teplota vystúpi na 18 až 24 stupňov.

V nedeľu sa pridajú aj ojedinelé búrky. Postupovať bude cez naše územie totiž ďalší studený front, po ktorom sa v nedeľu ochladí na 15 až 22 stupňov. No a to sú už teploty, ktoré naozaj pravé leto nepripomínajú ničím.

BRATISLAVA/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.