Nemal zabiť len Valka, ale aj kamaráta Hupku. Jozef Radič sa podľa vyšetrovateľa zbavil aj komplica

Jozef Radič sa údajne zbavil bývalého komplica
Zdroj: TV Markíza

V prípade dokázania viny mu hrozí až doživotný trest.

Najskôr ho obvinili z likvidácie Ernesta Valka, teraz má na krku obžalobu z ďalšej vraždy. Jozef Radič podľa prokurátora zastrelil kamaráta, ktorý s ním údajne prepadával banky v maskách hercov a politikov.

Prvýkrát zrejme gang udrel už v roku 2011. V rukách mali samopaly, a keď sa niekto vzpieral, dostal úder pažbou. Na tvárach masky Arnolda Schwarzeneggera či Václava Klausa, na hlavách čapice a klobúky. Pripisovali im lúpeže viacerých pobočiek, no nakoniec odsúdili z tria len jedného za jednu banku. Jozef Radič si odpykáva 11-ročný trest.

Potom zadržali pri inom prepade Jaroslava Klinku. Keď ho postrelili, v taške mal gumenú masku a granát. Analýzou zistili, že bol zrejme poškodený. Klinka sa vraj vyľakal a tvrdil, že ho mal od kumpána Jozefa Radiča a ten sa ho chcel takto zbaviť. A tak policajtom rozpovedal niekoľko temných príbehov z minulosti.

Najskôr o spomínanom granáte, ktorý však Radičovi nikdy nedokázali, dokonca ho oslobodili, potom hovoril o vražde Ernesta Valka, no a do tretice o likvidácii ďalšieho člena pôvodného gangu - Antona Hupku.

Anton Hupka zmizol v roku 2014 ako 30-ročný. Podľa uznesenia má jeho vraždu na svedomí práve Jozef Radič. Ten ho údajne vylákal na stretnutie v blízkosti vodnej nádrže Kučišdorf, kde ho zrejme strelil do hlavy poľovnou guľovobrokovou zbraňou. Následne podľa všetkého zabil aj jeho rotvajlera. Motívom zločinu bolo podľa vyšetrovateľa to, aby Hupka neprezradil ich predchádzajúcu trestnú činnosť. Vraj sa správal neopatrne.

Jaroslav Klinka vypovedal, že ho Jozef Radič kontaktoval až po streľbe, aby mu pomohol zbaviť sa tela. Zvyšok príbehu už poznáme. Bol to práve Klinka, kto ukázal policajtom nelegálny hrob.

Aj v tomto prípade hádzal jeden vinu na druhého. Prokurátor však rozhodol, že za vraždu Antona Hupku pôjde pred súd práve Jozef Radič, ktorému tak hrozí doživotný trest.

Viac sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti