Ľudí trápi koronavírus, alergie aj chrípka. Ako najrýchlejšie zistíte, ktoré ochorenie máte?

Ľudí trápi koronavírus, alergie aj chrípka.
Zdroj: TV Markíza

Symptómy sú často veľmi podobné.

Okrem COVID-u sa slovenské nemocnice boria i so stúpajúcimi prípadmi chrípky. V Banskej Bystrici zaznamenali hygienici až trikrát viac chrípkových ochorení, nemocnica i preto zakázala návštevy. Lekári sa teraz pripravujú na masívne očkovanie proti chrípke.

Dve desiatky pacientov pozitívnych na koronavírus, do toho šíriace sa chrípkové ochorenia. Rooseveltova nemocnica zrušila v reakcii na návrh regionálnych hygienikov návštevy. „V prípade chrípke podobných ochorení sme zaznamenali až trojnásobný nárast výskytu chrípky,“ objasňuje regionálna hygienička.

Hygienici brali do úvahy komplexnú situáciu s dýchacími chorobami, medzi ne patrí i nákaza koronavírusom. Vieme však my ako pacienti rozlíšiť, či máme chrípku alebo COVID? Podľa odborníkov je najlepšie nechať sa otestovať. Bez testu to nerozlíši ani lekár.

Chrípky a jej podobné choroby pribúdajú aj v nitrianskej nemocnici. Uplynulý týždeň ich tam bolo približne o 30 percent viac ako týždeň predtým. Alergický kašeľ od chrípkového či covidového odlišujú aj tu s pomocou testu.

I chrípka a jej podobné ochorenia môžu ľudom veľmi skomplikovať ich zdravotný stav. Od začiatku októbra začnú preto lekári očkovať proti chrípke, je však možné kombinovať toto očkovanie i vakcínu proti COVID-u?

Odpoveď sa dozviete z reportáže Jakuba Takáča.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Chrípka

Dôležité udalosti