Pojednávanie so Štefanom Aghom sa blíži ku koncu. Na súde predložili neznámy dokument

Pojednávanie so Štefanom Ághom sa blíži ku koncu.
Zdroj: TV Markíza

Utorkové pojednávanie sa nieslo v znamení utajenia, verejnosť bola dvakrát vylúčená.

Tajná obálka Štefana Agha bola konečne otvorená. Posledný obžalovaný v kauze falšovania zmeniek TV Markíza predložil súdu dlho avizovaný dôkaz, ktorý má preukazovať ich existenciu. Prokurátor pravosť listiny spochybňuje a stojí naďalej za obžalobou. Rozsudok nad Štefanom Aghom by mohol v Pezinku zaznieť už v stredu (29. septembra).

Utorkové pojednávanie v kauze zmeniek sa nieslo v znamení utajenia. Verejnosť bola na časť procesu vylúčená rovno dvakrát. Utajované dôkazy sa údajne týkali tajnej správy Slovenskej informačnej služby. Tú avizoval obžalovaný Agh už v júni.

Po pojednávaní sa však obžalovaný ani jeho obhajca k vykonanému dôkazu vyjadriť nechceli. Bránila im v tom povinnosť mlčanlivosti.

Údajne ide o nejaké dobové dokumenty. „Tieto listiny ma takpovediac vôbec nevyrušili a predpokladal som, že by mohli byť predložené v rôznej forme. Možno aj sfalšovanej na hlavnom pojednávaní,“ uviedol prokurátor Ján Šanta. Prokurátor zároveň predpoludním čítal vlastnú utajovanú listinu. Tá by na základe jeho slov mohla byť autentická správa tajných, ktorá existenciu zmeniek nespomína.

Okrem toho ešte v júli vypovedal pred súdom bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth. Ten počas svojho pôsobenia SIS o žiadnych zmenkách nepočul.

Pojednávanie so Štefanom Aghom pokračuje aj v stredu. Na ňom by mali zaznieť záverečné reči, po ktorých nasleduje už iba rozsudok.

Reportáž do Televíznych novín pripravil redaktor Adel Ghannam.

 

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza zmenky

Dôležité udalosti