Hoci u Zuzany Plačkovej kokaín nenašli, policajti majú v rukách odposluchy

Zuzana S. Plačková.
Zdroj: TV Markíza

Z výsluchov zadržaných vyplýva, že jej manžel bol údajne akousi spojkou do lepšej spoločnosti.

Už je jasné, z čoho vinia známu influencerku Zuzanu Plačkovú. Vyšetrovateľ v uznesení píše, že spolu s manželom obchodovala s kokaínom ako členka zločineckej skupiny.

Hoci u Zuzany Plačkovej drogu nenašli, policajti majú v rukách odposluchy. Tie vraj obsahujú informácie o tom, ako sa dohadovali a koordinovali.

Zuzana Plačková údajne bola súčasťou zločineckej skupiny, ktorá obchodovala s drogami. Okrem toho, že gang pravdepodobne vyrábal aj predával pervitín, hviezdu sociálnych sietí a jej muža spája vyšetrovateľ s kokaínom. Z výsluchov zadržaných vyplýva, že jej manžel bol údajne akousi spojkou do lepšej spoločnosti.

„Jedným z dôležitých dílerov, najmä kokaínu, boli René Strausz a jeho manželka Zuzana Strausz Plačková, ktorý asi od roku 2017 kupovali v rámci zločineckej skupiny kokaín a tento následne predávali ďalším užívateľom,“ napísal vyšetrovateľ NAKA Martin Pučko v Uznesenie o vznesení obvinenia.

Zdroj: TV Markíza

Zuzana Strausz Plačková nám na kameru povedala, že si je vedomá svojej neviny a nevedela o drogách. „Myslíte si, že pri tom, čo ja zarobím z normálneho legálneho činu, že mi je za potreby robiť s drogami?“ povedala na kamery s putami na rukách. Nemyslí si tiež, že manžel je v kauze zapletený. „My nepotrebujeme zarábať nelegálne,“ vyhlásila.

Pri domovej prehliadke u manželov zaistili mobily, notebook a občiansky preukaz na meno Mário Herák. Vyšetrovateľ konštatuje, že doteraz neboli odsúdení, no podotkol, že v rámci svojich obchodných aktivít predávajú oblečenie pod nimi vytvorenou značkou Cocaine and Caviar.

„Dúfam, že sa to čím skôr všetko vysvetlí a len chcem odkázať ľuďom, dávajte si pozor na to, s kým sa stretávate, lebo môžete byť potom hodení do jedného vreca s určitými ľuďmi, ani o tom nemusíte vedieť,“ vyhlásila.

Zdroj: TV Markíza

Skupina údajne fungovala už do roku 2012. Jej hlavou bol podľa vyšetrovateľa reprezentant v džude Tibor Gubáň. Z uznesenia o vznesení obvinenia vyplýva, že vyšetrovanie začali už vlani.

„Zločinecká skupina pôsobiaca na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja, v čase od roku 2012 až po súčasnosť, vykonávala za účelom zisku, prostredníctvom vytvorenej infraštruktúry osôb, dovoz drogy zvanej kokaín a následne ju distribuovali cez sieť dílerov tejto zločineckej skupiny koncovým užívateľom drogy,“ napísala v uznesení Pučko.

Podľa jednej z výpovedí prevážali kokaín po západnom Slovensku rôznymi spôsobmi. V požičaných autách, ktoré fingovane ukradli, sa našli boli posypané korením, aby zahladili stopy po droge alebo balíčky rozvážali taxíkmi. Za gram kokaínu údajne inkasovali 100 eur, cenu však vedeli znížiť v závislosti od kúpeného množstva. Tabletky na výrobu pervitínu zas dovážali z Poľska.

Vyšetrovateľ má v rukách niekoľko svedeckých výpovedí, ale najmä odposluchy a záznamy telekomunikačnej prevádzky. Tak zistili, kto má do skupiny patriť, o čom sa medzi sebou rozprávajú, ale aj to, kde sa zdržiavajú. Odposluchy sú v utajenom režime, a tak nie je dostupná informácia, či zachytili aj rozhovory Zuzany Plačkovej či jej manžela.

Tému sleduje reportérka Zuzana Ferenčáková.

BRATISLAVA/TV Markíza, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti