Tínedžerka z okresu Trenčín zneužívala na izbe v centre pre deti 12-ročného chlapca

Ilustračná snímka.
Zdroj: Luis Echeverri Urrea/shutterstock.com

Po dohode prišla za ním, kde mala štyrikrát pohlavný styk.

Za sexuálne zneužívanie 12-ročného chlapca odsúdil sudca Okresného súdu Trenčín 18-ročné dievča pochádzajúce z okresu Trenčín.

„Po preskúmaní obžaloby a dôkazov v spise dospel sudca k záveru, že obvinená spáchala zločin sexuálneho zneužívania. Vydal trestný rozkaz, ktorým obvinenej uložil podmienečný trest odňatia slobody vo výmere 18 mesiacov so skúšobnou dobou jedného roka," uviedol k prípadu hovorca trenčianskeho krajského súdu Roman Tarabus.

Ako dodal, podľa trestného rozkazu k sexuálnemu zneužívaniu dochádzalo v centre pre deti a rodiny od polovice apríla do začiatku mája 2020. Obvinená mala vtedy 16 rokov a vedela, že chlapec má 12 rokov. Po predchádzajúcej dohode prišla za chlapcom do izby, kde s ním vykonala celkom štyrikrát pohlavný styk.

„Trestný rozkaz môže sudca vydať bez prerokovania veci na hlavnom pojednávaní, ak je skutkový stav spoľahlivo preukázaný vykonanými dôkazmi. V prípade, že je proti trestnému rozkazu podaný odpor, vec prerokuje sudca na hlavnom pojednávaní," doplnil hovorca KS.

TRENČÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sexuálne zneužívanie

Dôležité udalosti