Lex Zuzana nateraz nebude. Poslanci extra vyplatenie očkovacej lotérie do programu nezaradili

Lex Zuzana nateraz nebude.
Zdroj: TV Markíza

Ide o návrh Igora Matoviča.

„Lex Zuzana" nateraz nebude. O návrhu ministra financií, o rýchlom zavedení náhradnej prémie, aktuálne parlament rokovať nebude. Podvečer poslanci odmietli zaradiť tento bod na program aktuálnej schôdze.


Vládny návrh zákona, ktorý hovorí aj o možnosti vyplatenia náhradnej očkovacej prémie, plénum nezaradilo do programu schôdze. Podporilo to len 66 zo 132 prítomných poslancov. O tomto bode by sa tak na aktuálnej schôdzi rokovať nemalo.

Vláda doručila parlamentu návrh zákona spolu s návrhom na skrátené legislatívne konanie. Za to, aby sa rokovanie o tomto bode zaradilo do programu schôdze, boli poslanecké kluby OĽANO a Sme rodina. Poslanci SaS nehlasovali alebo sa zdržali. Proti bol Smer-SD, ĽSNS a väčšina nezaradených poslancov.

Návrh zákona má za cieľ predĺžiť termín na získanie sprostredkovateľského bonusu o dva mesiace. Vláda navrhla aj možnosť vyplatenia náhradnej očkovacej prémie z dôvodov „hodných osobitého zreteľa“. Vyhlasovateľ očkovacej lotérie podľa návrhu môže počas trvania súťaže priznať výhru osobe, ktorá bola vyžrebovaná, ale výhru nezískala napríklad pre objektívne technické okolnosti súvisiace so zabezpečením a priebehom súťaže na strane vysielateľa zriadeného zákonom, prevádzkovateľa retransmisie alebo podniku poskytujúceho elektronické komunikačné služby.

BRATISLAVA/TV Markíza, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Očkovacia lotéria

Dôležité udalosti