V Bratislave otvorili novú autobusovú stanicu na Mlynských nivách

Návštevníci a cestujúci počas otvorenia novej bratislavskej Autobusovej stanice Nivy.
Zdroj: TASR

Stanica bude otvorená 24 hodín 7 dní v týždni.

V Bratislave vo štvrtok otvorili novú autobusovú stanicu v komplexe Nivy na Mlynských nivách. Developer HB Reavis ju ráno symbolicky odovzdal dopravcovi Slovak Lines, ktorý ju má prevádzkovať najbližších 40 rokov. Vo štvrtok sprístupnili verejnosti aj nákupné centrum so zelenou strechou a otvoria aj prvú cyklovežu v hlavnom meste.

Z novej autobusovej stanice Nivy odišiel prvý spoj

V skorých ranných hodinách z nej odišiel prvý spoj. Išlo o pravidelnú linku Slovak Lines Bratislava - Schwechat s odchodom o 03.00 h. Nová autobusová stanica letiskového typu bude otvorená 24 hodín 7 dní v týždni. Denne by ňou malo prejsť 20 000 cestujúcich a dispečeri vypravia 1100 spojov.

Zdroj: TASR

„Využiť môžu úschovňu batožiny, informačné pulty, rodiny s deťmi aj miestnosti na prebaľovanie a dojčenie. Chýbať nebude ani chill-out zóna s lavičkami, ktoré ponúknu až 80 miest na sedenie s možnosťou nabíjania telefónov, či bezplatnú wifi sieť v celom priestore stanice," informuje investor na webe komplexu Nivy.

Na stanici bude deväť LCD TV panelov, veľká LED stena letiskového typu a niekoľko samoobslužným dotykových kioskov. Vďaka nim má mať verejnosť prehľad o príchode a odchode autobusov.

Zdroj: TASR

Projekt komplexu Nivy je kombináciou medzinárodného autobusového terminálu, nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy. Zelená strecha ponúkne bežeckú dráhu, zóny na cvičenie či piknik, komunitnú záhradu aj detské ihriská.

Výstavba sa začala v máji 2017 prácami na administratívnej budove Nivy Tower. Asanačné práce na mieste starej autobusovej stanice na Mlynských nivách sa začali v októbri 2017 a dokončili v januári 2018. Funkciu doterajšej autobusovej stanice plní náhradná autobusová stanica na Bottovej ulici v Bratislave. Investor zároveň pri stanici vybudoval bulvár Mlynské nivy.

Otvorenie sledoval aj redaktor spravodajstva Martin Prôčka.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.