Strety kamiónov s autami sa väčšinou končia tragicky. Uplynulé dva dni si vyžiadali päť životov

Strety kamiónov s autami väčšinou končia tragicky.
Zdroj: TV Markíza

Pri nešťastí zaváži niekedy aj sekunda.

Strety s kamiónom sú väčšinou osudové. Len na juhu Slovenska pribudlo v priebehu dvoch dní päť pomyselných krížov pri cestách. Za tragédiou stojí väčšinou iba obyčajná a pre viacerých bezvýznamná sekunda.

Štyria mŕtvi a šesť zranených. To je bilancia stredajšej (29. 9.) nehody kamióna s tromi autami. Medzi obeťami bol aj muž, ktorý sa len začiatkom septembra oženil. K manželke a trojročnému synovi sa nevrátil.

Podľa prvotných informácií je údajne vinníkom nehody poľský kamionista, ktorý sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla. Za volantom nákladného auta sedel iba 33-ročný muž, ten vyviazol s menšími zraneniami. Dostal vraj mikrospánok.

Pre niekoho je sekunda málo, no dopravno-bezpečnostný poradca Peter Hruškár zo skúseností vie, že takýto časový úsek stačí na to, aby sa stala tragédia. Či mladík dodržal povinný oddych, policajti zisťujú.

Žiaľ, aj vo štvrtok (30. 9.) na juhu Slovenska vyhasol ďalší život. Pri Zemianskej Olči z neznámych príčin prešiel do protismeru 47-ročný policajt v civile. Po čelnej zrážke s nákladným autom mu už pomoci nebolo.

Viac sa dozviete z reportáže Mareka Šilhavíka.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kamión

Dôležité udalosti