Baránik navrhol odmietnuť správu GP o činnosti,Kollár preto zvolal grémium

Boris Kollár.
Zdroj: TASR

Baránik svoj návrh odôvodnil tým, že správa generálneho prokurátora nedáva pravdivý obraz o stave prokuratúry.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Baránik (SaS) podal v pléne pozmeňujúci návrh k uzneseniu NR SR o správe o činnosti prokuratúry v roku 2020. Nechce, aby ju parlament "vzal na vedomie", ale odmietol. Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) reagoval, že ide o porušenie koaličnej zmluvy, a preto zvolal poslanecké grémium.

Baránik svoj návrh odôvodnil tým, že správa generálneho prokurátora nedáva pravdivý obraz o stave prokuratúry a stave právneho štátu a plnení úloh s tým súvisiacich. Poslanec opakovane kritizoval šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR Maroša Žilinku.

Baránik podľa Kollára porušil koaličnú zmluvu, pretože predniesol návrh bez toho, aby bol schválený na koaličnej rade. Výsledkom grémia podľa Kollára je, že Baránik nedodržal správne postup podľa rokovacieho poriadku NR SR, preto nemôže jeho návrh akceptovať. "Môže sa prihlásiť a urobiť to správne," dodal.

Grémium sa tiež podľa Kollára dohodlo, že sa prestávajú termínovať body programu schôdze na konkrétne termíny. Jedinou výnimkou bude služobná cesta člena vlády do zahraničia. "Žiadne iné pracovné povinnosti v rámci Bratislavy alebo Slovenska nebudeme rešpektovať, pretože sa nám schôdza vždy 'zadrhne'. Mali sme túto schôdzu veľké presuny zákonov," informoval predseda NR SR.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme NR SR

Dôležité udalosti