Hamran po prepustení vyšetrovateľov: Od začiatku som tvrdil, že boli pochybnosti vo vyšetrovaniach

Štefan Hamran.
Zdroj: TASR

Chce, aby sa čo najrýchlejšie vrátili do práce.

Dočasne poverený policajný prezident Štefan Hamran je veľmi rád, že krajský súd prepustil na slobodu štyroch elitných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry a toto rozhodnutie ho potešilo.

„Vyzerá to tak, že súd sa stotožnil s našou argumentáciou. Od začiatku som tvrdil, že boli pochybnosti vo vyšetrovaniach,“ povedal v rozhovore pre TV Markíza.

Zdroj: TASR

„Nezávislý súd vo svojom rozhodnutí uvádza, že trestné stíhanie je neopodstatnené. Je to jasný dôkaz toho, že títo ľudia robili svoju prácu podľa najlepšieho svedomia a vedomia napriek tomu, že by si niektorí priali opak. Ako napríklad poslanec Fico, ktorý zneužil túto kauzu na špinavé politické útoky a žiadal môj odchod. V tomto prípade prezumpcia neviny, ktorou tak rád argumentoval, zjavne neplatila. Ak politika prevalcujú emócie, ktoré prevážia nad raciom, je skutočne čas odísť,“ napísal v stanovisku, ktoré médiám poskytla Barbora Túrosová.

Požiadal aj ďalších, aby vážili svoje slová. Podľa jeho slov „vyjadrenia o čurillovskej mafii“ si po takomto piatkovom rozhodnutí súdu žiadajú, okrem iného, aj ospravedlnenie.

Bratislavský krajský súd prepustil z väzby štyroch obvinených vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku, Štefana Mašina a Milana Sabotu, ako aj dočasného šéfa inšpekcie Petra Scholza.

BRATISLAVA/TV Markíza, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Štefan Hamran

Dôležité udalosti