Tu sú niektoré detaily z výsluchu Plačkovej a jej manžela. Plánujú dieťa, drogy skúsili, no odsudzujú ich

Zuzana Plačkovú s manželom Reném pustili na slobodu
Zdroj: TV Markíza

Pred sudcom Petrom Pulmanom hovoril známy manželský pár aj o osobnom živote.

Zuzanu Strausz Plačkovú a jej manžela Reného neposlal sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vo štvrtok (30. 9.) do väzby a tak putovali na slobodu. Manželskú dvojicu zadržali počas protidrogovej razie, ktorá sa konala na viacerých miestach na Slovensku.

Z anonymizovaného uznesenia o väzbe, ktoré má TV Markíza k dispozícii, je aj záznam z výpovede manželského páru. Síce mená v ňom sú utajené, z kontextu vyplýva, ktoré slová predniesli oni dvaja. Obaja sa bránili a tvrdili, že sú nevinní. Okrem iného zazneli aj informácie zo súkromia. Strausz priblížil, že si plánujú založiť rodinu.

„Nerád by skončil vo väzbe, pretože s manželkou vedú usporiadaný život a snažia sa o dieťa,“ uvádza sa v dokumente.

Súvisiaci obsah

René Strausz pokračoval aj s detailmi o pracovnom živote. Tvrdil, že zarába najmä na Instagrame, príjmy má z reklamy a predaja rôznych produktov ako doplnkov výživy vrátane kolagénu.

V súvislosti s tým, že sa stretávajú s veľkým okruhom ľudí, to podľa neho neznamená, že o každom všetko vedia. Preto o údajných drogových praktikách spoluobvinených vraj netušili, mnohých ani nepoznajú.

Spolu s manželkou podľa jeho slov tiež nevedia ovplyvniť, keď sa niekto môže pochváliť, kde s nimi bol a podobne. To platí aj o prípadnom vyhotovení spoločných fotografií aj s úplne neznámymi ľuďmi, ktorí požiadajú influencerku, aby sa s nimi odfotila.

Kúsok marihuanového koláča

Samotná Plačková poukázala na svoje príjmy. A ako pred novinármi, tak i pred sudcom hovorila, že zarába dosť, a preto nie je odkázaná na nelegálnu činnosť, z ktorej ju podozrievajú.

„Jej mesačný príjem je 100.000 – 200.000 eur. Pochádza najmä z predaja kolagénu, výživových doplnkov, jej kolekcie oblečenia, kozmetiky. Okrem toho pre firmy poskytuje spoluprácu vo forme súťaží, platených reklám na ich produkty. Takto spolupracuje minimálne s desiatimi spoločnosťami. Nemôže vylúčiť, že niekto ju chce účelovo zničiť, nerozumie tomu. Je poctivý človek, motivátorka, ľudí motivuje k čestnosti,“ uvádza sudca Peter Pulman v uznesení.

Influencerka hovorila o tom, že je odporkyňou drog a neholduje im. Priznala však, že možno mala v minulosti kúsok marihuanového koláčika na dovolenke na Jamajke. Uviedla tiež, že je možné, že marihuanu fajčila, keď bola mladé dievča. A aj to, že „možno nejaká extáza tam bola“. No nie sú to vraj veci, ktoré potrebuje k životu.

„Vie, že drogy ničia životy a náhodou by sa na to namotala a všetko, čo si buduje, by si tak zničila,“ cituje sudca Zuzanu Strausz Plačkovú v uznesení.

Hviezda sociálnych sietí sa vyjadrila, že po obvinení bude pre ňu problém očistiť si meno a napraviť škody, ktoré vznikli. Tvrdila, že pozná ľudí, ktorí berú drogy a nebude o tom klamať. „Zväčša ide o príležitostných užívateľov na zábavách. Veď celá Bratislava je toho plná,“ zaznelo na výsluchu.

Súvisiaci obsah

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti