Primátor Bratislavy Vallo ukázal harmonogram otvárania úsekov D4 R7

Nicki Minaj čaká bábätko. Oznámila to polonahá
Zdroj: TASR

Bratislavský nultý obchvat otvárajú na etapy.

Cez víkend by sa mohli otvoriť ďalšie úseky bratislavského nultého obchvatu (diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7). Avizuje to hlavný zhotoviteľ stavby D4R7 Construction s tým, že „zúčastnené strany spoločne tvrdo pracujú na dosiahnutí tohto cieľa".

Primátor Bratislavy Matúš Vallo na Facebooku priblížil, že v sobotu 2. okóbra spustia rýchlostnú cestu R7 od Bajkalskej ulice až po križovatku R7 a D4 Bratislava-juh.

„V prvej fáze v sobotu ráno sa cez nové, tzv. turbo kruhové objazdy presunie doprava zo Slovnaftskej na posledný úsek R7 s napojením na Bajkalskú. Dočasná organizácia dopravy bude z dôvodu minimalizovania kolíznych situácií na prvý pohľad zložitejšia. Vozidlá v smere zo Slovnaftskej na Bajkalskú budú musieť prejsť obchádzkou cez dva kruhové objazdy, až následne sa napoja na R7. Prosím, pozorne sledujte dopravné značenie na mieste," informuje Vallo.

Do nočných hodín spustia zvyšné úseky R7 až po križovatku D4 Bratislava-juh.

„V nedeľu bude zhotoviteľ postupne až do večerných hodín spúštať úsek D4 Petržalka (Rusovce) - Jarovce. Po spustení tak bude D4 súvisle prejazdná od Jaroviec a D2 až po križovatku D4 východ pri Ivanke pri Dunaji. Najbližší víkend ešte nebudú spustené chýbajúce vetvy rondelu Prievoz, ktorý je pre dopravu v meste zásadný, nakoľko má rozdeľovať dopravu z novej rýchlostnej cesty a D1 v smere do centra, Petržalky a Ružinova. Najbližší týždeň tak doprava na rondeli a Bajkalskej môže byť komplikovaná,“ píše Vallo.

Chýbajúce vetvy rondelu spustia počas víkendu 9.-10. októbra. Prepojenie R7 a Prístavnej ulice bude dokončené do dvoch mesiacov. Bude to posledný úsek dopravnej stavby a po jeho otvorení by sa mala doprava ustáliť.

Zdroj: Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti