Takáčovec Matej Zeman stiahol žiadosť voči prepusteniu z väzby

Matej Zeman na súde s Dušanom Kováčikom vypovedá ako svedok.
Zdroj: TV Markíza

Televízii Markíza túto informáciu potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu.

Takáčovec Matej Zeman má na krku závažné stíhania. A hoci sa k väčšine zločinov priznáva, jedno obvinenie popiera. Do väzby ho poslal sudca Špecializovaného trestného súdu Emil Klemanič ešte 10. septembra preto, aby nepokračoval v trestnej činnosti alebo aby neutiekol.

Matej Zeman už raz za mrežami bol. Prepustili ho, lebo začal spolupracovať. Nehovoril len o svojej trestnej činnosti, ale usvedčoval aj iných. Ako jeden z mála sa priznal a opísal aj úplatok, ktorý mal ísť vtedajšiemu špeciálnemu prokurátorovi za to, aby sa dostal boss takáčovcov na slobodu. Preto je obvinený z podplácania.

Ďalšie obvinenia

Stíhajú ho aj pre členstvo v zločineckej skupine či vydieranie. Zeman sa mal pred niekoľkými rokmi podieľať na vydieraní dvoch mužov, ktorí dostali mafiánsku pokutu za to, že sa pri konflikte v Leopoldove vydávali za členov gangu.

Aj v ďalšom skutku má rovnaký paragraf. Takáčovci mali vydierať čašníka zo známeho bratislavského podniku. A nielen to. Dokonca ho tak dobili, že ledva prežil. Mateja Zemana pritom pôvodne v tejto veci oslobodili.

No a posledné, najnovšie stíhanie má zase z inšpekcie - za krivé svedectvo. Obvinenia odmieta.

Zdroj: TV Markíza

Dôvody väzby

Po tom, čo ho NAKA zadržala na hraniciach s Maďarskom ho sudca Emil Klemanič poslal do väzby. V uznesení píše, že podľa neho takáčovec porušil niekoľko podmienok. Ukrýval sa, nepreberal zásielky, pokračoval v trestnej činnosti a páchal ju aj po tom, čo ho prepustili z pôvodnej väzby.

„Zatknutý bol na hraničnom prechode Medveďov, z čoho nepochybne vyplýva, že prichádzal zo zahraničia... Svojím pobytom v cudzine bol na úteku, aby sa vyhol trestnému stíhaniu, nezdržiaval sa na adrese, ktorú uviedol orgánom činným v trestnom konaní, nepreberal zásielky a nerešpektoval ich príkazy," napísal v uznesení sudca.

Sťažnosť vzal späť

Pôvodne Matej Zeman voči rozhodnutiu ešte 10. septembra podal sťažnosť. Nakoniec si to presne po týždni rozmyslel.

"Obvinený v tejto trestnej veci dňa 17.9.2021 podal na ŠTS späťvzatie sťažnosti, tým pádom je rozhodnutie v tejto veci právoplatné," uviedla pre televíziu Markíza hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Takáčovec čaká na výsluch inšpekcie už takmer mesiac. Podľa našich informácií ho plánujú vypočuť na budúci týždeň.

Téme sa dlhodobo venuje redaktorka Zuzana Ferenčáková. Pozrite si jej reportáž, ktorú pripravila do Televíznych novín.


 

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Inšpekcia ministerstva vnútra

Dôležité udalosti