Gynekológovi z Myjavy hrozí za zneužívanie maloletých dievčat vysoký trest

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: TV Markíza

Mali menej ako 15 rokov a on s nimi viackrát vykonal pohlavný alebo orálny styk.

Gynekológovi z Myjavy hrozí vysoký trest. Za zneužívanie maloletých dievčat si môže posedieť vo väzení minimálne sedem rokov. Polícia prípad uzavrela a prokurátor už podal na súd obžalobu.

Keď na jar minulý rok prepukla kauza gynekológa z Myjavy, ktorý mal sexuálne zneužívať maloleté klientky, nepracoval už v nemocnici na Myjave ale v Piešťanoch. Okrem toho si otvoril svoju vlastnú ambulanciu.

"Na obvineného M.K. podal prokurátor obžalobu pre pokračovací zločin sexuálneho zneužívania v súbehu s prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže, ktorého sa mal dopustiť v mesiacoch júl až október 2018," hovorí Vlastimil Krokvička, hovorca prokuratúry v Trenčíne.

Vo svojom byte, ale aj v ordinácii mal takto zneužiť minimálne tri maloleté dievčatá zo sociálne slabších rodín.

"Viackrát vykonal pohlavný, alebo orálny styk s maloletými dievčatami napriek tomu, že vedel, že tieto nedovŕšili 15 rok veku, za čo im dal vecné odmeny," dodal hovorca.

Za sexuálne služby im mal platiť od 20 do 100 eur. V jednom prípade to bol telefón a dokonca im mal vystaviť potvrdenia pre úrady, že sú ešte panny. S jednou má aj dieťa.

Telefonicky sme sa spojili aj s obvineným gynekológom, ale rovnako ako predtým aj teraz nevyužil priestor na vyjadrenie.

"Viete čo, po konzultácii s mojim právnikom sa nebudeme vyjadrovať. Mrzí ma, majte sa pekne dopočutia," povedal nám v telefóne.

Ak obvinenému lekárovi dokážu vinu, hrozí mu, že strávi za mrežami sedem až 12 rokov.

Pozrite si aj reportáž


TRENČÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zneužívanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.