Na Špecializovanom trestnom súde pokračuje proces s Lehelom Horváthom

Domov sociálnych služieb v Pezinku.
Zdroj: TASR

Okrem piatich vrážd je obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov.

Výpoveďou dvoch znalcov pokračuje pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku proces s členom zločineckej skupiny sátorovcov Lehelom Horváthom, obžalovaným z piatich vrážd.

Lehela Horvátha, ktorý ma aktuálne nového obhajcu ex offo namiesto advokáta Juraja Gavalca, na proces eskortovali príslušníci zásahovej jednotky Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Pojednávanie je naplánované aj na utorok (5.10.). Vo veci sa pojednávalo naposledy koncom septembra.

Predtým koncom augusta vypovedalo pred súdom päť znalcov - pracovníkov Kriminalistického a expertízneho ústavu (KEÚ) Prezídia Policajného zboru. Súd musel znalcov predvolať a vypočuť ich, keďže obžalovaný nedal súhlas, aby sa čítali ich písomné znalecké posudky.

Lehel Horváth je okrem piatich vrážd obžalovaný aj zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny sátorovcov a krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede.

Medzi zavraždenými bol bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, k vražde ktorého sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Telo sa nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Na začiatku júna Krajský súd v Trnave zamietol odvolanie prokurátora voči minuloročnému oslobodzujúcemu rozsudku Okresného súdu v Trnave nad Lehelom Horváthom Išlo o kauzu, keď mal Lehel Horváth so svojím synom Tiborom v roku 2018 hodiť svoju manželku do klietky k levici.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lehel Horváth

Dôležité udalosti