Kožné ochorenia na jeseň: Odborníčka radí, ako máte postupovať a zbaviť sa ich

Oteckovia - casting
Zdroj: shutterstoc.com/DUANGJAN J

Jedným z najčastejších problémov sú pigmentové fľaky, dehydratácia, akné a ekzémy.

Ekzémy, vyrážky aj akné sa na jeseň zhoršujú. S kožnými ochoreniami bojujú aj známe osobnosti, ako Kim Kardashian, Britney Spears alebo herečka Cameron Diaz. Nie každý vie, čo má v týchto prípadoch robiť a či je nutné okamžite navštíviť aj kožného lekára. Aj preto sme v Teleráne privítali dermatovenerologičku Adrianu Tomekovú.

Najčastejšie problémy

Hovorí sa, že na pokožke vidíme následky niektorých zdravotných ťažkostí vo vnútri tela. „Áno, je to pravda,“ potvrdila nám hneď v úvode odborníčka. V prvom rade je nutné vyriešiť resp. vyliečiť príčinu, následne nezanedbajte dôsledok, teda kožné ochorenie. Vplyv môže mať aj strava ako korenisté jedlá, niektoré druhy ovocia, čokoláda či ryby.

„Po lete majú ľudia najčastejšie problém so suchou pokožkou, je dehydrovaná. Aj preto je nutné mať dostatočný pitný režim, zmeniť ľahký letný krém za hutnejší alebo za vitamínové sérum,“ radí Tomeková. S príchodom chladnejších dní je pokožka drsnejšia, začervenaná a často aj svrbí.

Častým problémom sú aj pigmentové fľaky. Ich možnosti liečenia sa rôznia, závisia od ich zafarbenia aj veľkosti. UVA a UVB lúče zas v lete podporujú tvorbu vrások a starnutie pokožky. Veľmi častý je aj problém s akné.

Veľmi dôležitá je jesenná kontrola znamienok, ktorú by ste nemali zanedbať. Mali by ste si skontrolovať telo či vám nepribudli nejaké nové, nezmenil sa ich tvar, veľkosť alebo farba.

Ako si môžete pomôcť a máte postupovať, sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti