Oheň zničil dvojici domov aj veľké plány do budúcnosti. Dom nestihli ani poistiť

Dom v Hontianskych Moravciach zhorel
Dom v Hontianskych Moravciach zhorel Zdroj: TV Markíza

Dom v Hontianskych Moravciach, z ktorého chcel vybudovať skanzen, zhorel takmer do tla.

Zhorel mu príbytok, ale plamene pohltili aj ušľachtilé plány. Mladý muž s priateľkou si pri nočnom požiari ratovali iba životy. Dom, v ktorom chcel vybudovať malé múzeum ľudovej architektúry, zhorel takmer do tla.

Mladý muž si nedávno kúpil starší útulný domček v Hontianskych Moravciach. Postupne si ho sám prerábal a zariaďoval v ľudovom štýle. Zozbieral veľa vzácnych dobových predmetov.

Nedávno dokončil strechu. Dom bol hotový na 99 percent a konečne si ho začali užívať. Tesne pred tým, ako začalo horieť, sa s priateľkou chystali spať.


Zo sporáka zrejme vypadla iskra a dom i strechu zachvátili plamene.

Majiteľ domu odhaduje škodu na 50 až 60-tisíc. Keďže zhorelo veľa vzácnych historických predmetov, morálnu škodu považuje za nevyčísliteľnú.

Požiar majiteľa domu netrápi len preto, že prišiel o strechu nad hlavou, ale aj preto, že s domom mal zaujímavé plány.

Majiteľ domu ďakuje hasičom, že zachránili, čo sa dalo, a oheň sa nerozšíril na okolité strechy. Dom je neobývateľný a dočasné bývanie mu poskytli v blízkych kúpeľoch.

Ešte nedokončený dom majiteľ, žiaľ, nestihol poistiť. Peniaze na opravu nemá a nádeje na vybudovanie unikátneho skanzenu sa rozplynuli. Susedia plánujú finančnú zbierku, aby mu pomohli.

LEVICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Levice

Dôležité udalosti