Vyšetrovatelia NAKA, ktorých prepustili z väzby, chcú ďalej pracovať. Dohodli sa s policajným šéfom

Vyšetrovatelia NAKA - Štefan Mašin, Pavol Ďurka, Milan Sabota a Ján Čurilla.
Zdroj: koláž TVNOVINY.sk

Prokuratúra zatiaľ nekomentuje, či ich po rozhodnutí súdu zbaví obvinení.

Chcú pokračovať vo veľkých kauzách. Vyšetrovatelia NAKA, ktorých minulý týždeň prepustili na slobodu, sa v pondelok (4. 10.) stretli s policajným prezidentom. Podľa informácií televízie Markíza padla dohoda o ich ďalšom pôsobení v kriminálnej agentúre. Prokuratúra zatiaľ nekomentuje, či ich po rozhodnutí súdu zbaví obvinení.

Vo väzbe sedeli 15 dní. Štyroch vyšetrovateľov NAKA i šéfa inšpekcie dostalo za mreže obvinenie, že chceli vykonštruovať trestné stíhanie voči policajtom inšpekčného tímu i za údajne manipulovanie s výpoveďami. V piatok však krajský súd pustil všetkých na slobodu.

To však nebolo všetko. Krajský súd navyše konštatoval, že stíhanie vyšetrovateľov bolo neopodstatnené. Spochybnil tak všetky obvinenia.

Podľa našich informácií sa počas pondelka policajný prezident stretol so všetkými štyrmi vyšetrovateľmi a údajne sa dohodli na istom kompromise, ako budú v zbore fungovať ďalej.

Napriek tomu, že vyšetrovatelia sú stále obvinení, podľa našich zistení nie sú postavení mimo služby. Všetci avizovali, že sa chcú vrátiť k vyšetrovaniu. Aktuálne si niektorí z nich vraj čerpajú dovolenku.

Kontaktovali sme inšpekčnú službu i bratislavskú krajskú prokuratúru, ktorá tento prípad dozoruje, či po rozhodnutí súdu o neopodstatnenosti stíhania plánuje obvinenia zrušiť. Zatiaľ zotrvávajú na ich pôvodnom stanovisku z minulého týždňa.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti